Urfa’ya Turist Akını Başladı, Otellerde Yer Kalmadı

Şanlıurfa turizminin handikapları Göbeklitepe yılında da sırıtıyor.

Urfa’ya Turist Akını Başladı, Otellerde Yer Kalmadı

Konaklama tesislerinin talebi karşılamaması, uçak seferlerinin yetersizliği başta olmak üzere eksikliklerimizin komşumuz Gaziantep'e yarayacağı tahmin ediliyordu, aynen de öyle oldu. Turizm sezonu başlarken, yerli turistlerin geçen yıllarda olduğu gibi Gaziantep'i merkez seçtikleri ve günü birlik turlara katılarak Şanlıurfa'ya geldikleri gözleniyor.

Havaların ısınmasıyla birlikte Şanlıurfa bugün yerli turist akınına uğradı. Balıklıgöl'de bugün (6 Nisan) adeta 'İğne atsan yere düşmez' bir tablo hâkimdi. Turist akını esnafın yüzünü güldürdü.

Bu arada kentteki Oteller, konukevleri başta olmak üzere kentteki konaklama tesisleri Ramazan ayına kadar tüm rezervasyonlarını doldurdu.

Öte yandan Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın, Göbeklitepe yılındaki yoğun ziyaretçi akınını göz önüne alarak Şanlıurfa Müzesi'ni haftanın 7 günü açık tutma kararı alması memnunlukla karşılandı.

URFALILAR GENEL MÜDÜRE VERDİĞİ SÖZÜ ANIMSATTI

Önümüzdeki bir ay içinde kente gelmek isteyenler de uçaklarda yer bulamıyor. Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, geçen ay katıldığı bir Televizyon programında; ‘'Bu yıl Göbeklitepe Yılı, bu nedenle Şanlıurfa’dan İstanbul’da haftada üç ilave uçuş daha koyuyoruz. İzmir-Şanlıurfa uçuşlarını da başlayacağız.  Şanlıurfa’yı da Antalya’ya bağlayacağız.'' açıklamasını yapmıştı. Genel Müdürün bu sözünü yerine getirmesi isteniyor.

Urfahizmet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER