Urfaspor’un Eski Oyuncusu Bağımsızlık'tan Aday Adayı

24 Haziran erken genel seçimleri öncesi Şanlıurfa'dan bağımsız olarak ilk resmi müracaatta bulunan isim Şanlıurfaspor’un eski oyuncusu  Şeyhmus Erol oldu.

Urfaspor’un Eski Oyuncusu Bağımsızlık'tan Aday Adayı

 Şanlıurfalı iş adamı Şeyhmus Erol'un sosyal medya hesabında bağımsız aday olduğunu paylaştı.2004 yerel seçimlerde Ak partiden milletvekili aday adayı olmuştu.Öte yandan İnşaat sektörü üzerinde faaliyetleri olan Erol, Eğer seçilirsem, halkı milletvekili olarak göreceğim ifadelerini kullanarak adaylığını açıkladı.

Şehmus Erol Kimdir?

1975 Şanlıurfa Siverekte doğdu...
İlk Öğrenimimi Şair Nabi İlkokulunda yaptı. Orta öğrenimini Merkez ve Ticaret Lisesi'nde Yüksek Öğrenimini Harran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümünde tamamladı. Şanlıurfa Tekspor'da ve okul takımlarında 15 yıl kadar futbol ve basketbol oynadı. İlimizin profesyonel takımı olan Şanlıurfaspor futbol takımında bir sezon yer aldı. Şanlıurfa'da 1980'den bu yana Bamyasuyu, Yenişehir, Sosyal Konutlar, Sırrın Karşıyaka ve Valikonağı'nda ikamet etti. AK Parti'den 2004 yerel geçimlerinde Belediye MEclis Adaylığı, 2007 Genel Seçimlerinde Millet Vekilliği aday adaylığı başvurusunda bulundu. 2009 yılında Şanlıurfa merkezden AK Parti belediye Başkanlığı'na Aday Adayı oldu.
Şu anda emlak alım satımı ve inşaat müteahhitliği yapmakta evli ve iki çocuk babasıdır.

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER