Urfa’nın AK Parti Adayı Beyazgül Mü?

2019 yerel seçimlerinde AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Aday’ının büyük olasılıkla Zeynel Abidin Beyazgül’ün olacağı tahmin ediliyor.

Urfa’nın AK Parti Adayı Beyazgül Mü?

Türkiye’de yerel seçim havası yaşanırken, özellikle bu süreçte herkes AK Parti’nin büyükşehir adaylarını merakla bekliyor. Aday adaylığı sürecinin ardından toplanan isimler Ankara’daki genel merkez binasına iletildi. Son zamanlarda Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi için sosyal medya da ve basında birçok isim söylenirken şuanda en güçlü Aday’ı AK Parti Eski Şanlıurfa İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün olduğu görüldü.

Urfanatik.com olarak Ankara’da ki gelen kulis bilgilerinden mecliste ve genel merkezde büyükşehir için en ön planda olan ismin Zeynel Abidin Beyazgül’ün olduğu ve Cumartesi günü Cumhurbaşkanı tarafından açıklanacak büyükşehir adayları arasında Şanlıurfa adayının Beyazgül olarak açıklanması bekleniyor.

24 Haziranda yapılan milletvekili seçimlerinde açıklanan listeleri ilk bizden öğrendiğinizi gibi Büyükşehir adayını da bizden öğreneceksiniz Urfanatik.com’a takipte kalın

Zeynel Abidin Beyazgül Kimdir?

957 yılında Şanlıurfa'da doğan Zeynel Abidin BEYAZGÜL, 1983 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur.

1985-1996 yılları arasında Avukat olarak görev yaptıktan sonra, 09.09.1996 tarihinde İncesu Noteri olarak mesleğe başlayan Zeynel Abidin BEYAZGÜL, daha sonra sırasıyla Viranşehir 1'inci, Adıyaman 3'üncü, Adıyaman 1'inci ve Malatya 2'nci Noterliği görevlerini yürütmüş olup, 01.04.2013 tarihinde atandığı Şanlıurfa 5'inci Noterliği görevini halen sürdürmektedir.

Zeynel Abidin BEYAZGÜL, aynı zamanda 2011-2012 yılları arasında Malatya Noter Odası Başkanı, 2012-2014 yılları arasında Türkiye Noterler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi olarak idari görevlerde bulundu.

AK Parti Genel Merkezi, 4 Ocak 2015 tarihinde yapılan Şanlıurfa Kongresi ile Yusuf Eğilmez’in yerine AK Parti Şanlıurfa il başkanı olmuş, 26 Ocak 2018 tarihinde yapılan kongrede güven tazelemiş, 24 Haziran 2018 Milletvekilleri seçimlerinde Aday olabilmek için İstifa etmişti.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2018, 12:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Eczacı Kalfası
Eczacı Kalfası - 13 ay Önce

Baba Adam Zeynel Abidin BEYAZGÜL O Yakışır Urfamıza Ki İnanıyorum Üstesindende Gelir Mütavezi Kişiliğiyle Rahatlıkla Yapacak Kişidir

serdar
serdar - 13 ay Önce

bunadam aday olutsa ben oy falan vermem

İbrahim
İbrahim - 13 ay Önce

Bu adam belediye başkan lıgı yapacak kapasitesi de degil şayet beyaz gül olursa yazık olur memlekete

MEHMET ALTINDAĞ
MEHMET ALTINDAĞ - 13 ay Önce

İNŞALLAH OLMAZ

ısmaıl
ısmaıl - 13 ay Önce

yazık olacak urfaya bı 5 yıl daha gıttı yada ak partı urfada unutulacak

ALİ
ALİ - 13 ay Önce

BENÇE OLURSA URFAYA YAZIK OLUR ŞANSEN OY VERMEM

MURAT
MURAT - 13 ay Önce

Bence baskan Nihat ÇİFTÇİ ile devam edilmeli urfaya cok hizmet etti.. Ayrıca hangi belediye başkanı bu kadar ödüle layık görüldü gurur duyduk..

asla
asla - 13 ay Önce

bende vermem..buyük hata Abdülkerim Gök olmalı..


SIRADAKİ HABER