Urfalılara Müjde! Artık Direk Uçacak

Şanlıurfa'da en fazla tartışılan konulardan biri olan İzmir seferleri için girişimler sonuç verdi. Artık Şanlıurfa'dan İzmir'e direkt uçuş sağlanacak.

Urfalılara Müjde! Artık Direk Uçacak

Uçak seferlerinin yetersiz olması ve birçok yere direkt uçuşların olmaması Şanlıurfa'nın en önemli sorunları arasında bulunuyordu. 2019 yılının Göbekli tepe Yılı olarak ilan edilmesi ve turizm sezonunun başlamasına rağmen uçak seferlerinde yaşanan sıkıntı birçok kez tepki almıştı.

Girişimler sonucu İstanbul ve Ankara uçak seferleri artırılırken, en fazla talep olan Şanlıurfa-İzmir uçak seferlerinde Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı kısa süre içerisinde Urfa-İzmir seferlerinde artıracağını bildirildi.

Ayrıca Türk Hava Yollarına ait Göbeklitepe isimli uçak 2015’te Katmandu’da bir kaza yaptımıştı. Havacılık kuralları gereği bu isim başka uçağa verilmediği ancak 2.Boeing 787-9 uçağına Göbekli Tepe’nin yer aldığı ilçenin, Haliliye'nin ismi verilecek ve uçak Göbekli tepe görseli ile giydirileceği öğrenildi.

Haber:İBRAHİM ÇAKMAK

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2019, 21:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim
İbrahim - 3 ay Önce

biz izmirde bir sürü insan tanıyoruz urfaya gitmek isteyecek. bilet sıkıntısı yüzünden gitmiyorlar. izmiri çözerlerse baya faydasını görürler turizmde. manisa aydın gibi yerlerden de gelmek isteyecekler

Urfalı
Urfalı - 3 ay Önce

Bide bilet fiyatlarına bakın bu kadar olmaz çok pahalı

SIRADAKİ HABER