Urfalılar Kimi Başkan Olarak Görmek İstiyor!

31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kaldı. Yerel seçimlerin yaklaşmasıyla vatandaşlar AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Zeynel Abidin Beyazgül ile Saadet Partisi adayı Sabahattin Cevheri’yi değerlendirdi. Vatandaşlar, Urfa’ya hizmet edecek bir başkanı görmek istediklerini belirtti.

31 Mart yerel seçimlerine 19 gün kaldı. Yerel seçimlere yaklaşılmasıyla birlikte adaylar seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Vatandaşlar büyükşehir belediye başkanı olarak kimi görmek istediklerini nedenleriyle anlattı.

“Yeter artık bir değişiklik olsun”

Bir değişiklik görmek istediğini söyleyen Sinan Açmak, “İnşallah hayırlısıyla Saadet kazanır, iyi olur. Yeter artık bir değişiklik olsun. Sabahattin Cevheri, adam gibidir. Dürüst ne yedi ne de yedirdi. Cevheri’lerin nasıl olduğunu herkes biliyor. Cevheri’lerin yanlışını görenler oy vermesinler. İnşallah meydanı kimseye bırakmayacağız” dedi.

“Urfa halkı hiçbir zaman rengini belli etmez”

Seçimde ne olacağının belli olmadığını belirten Mehmet Olgun, “Memleket için hangisi hayırlı ise o olsun. Urfa’da kimin kazanacağı belli değil. Urfa halkı hiçbir zaman rengini belli etmez. Seçim günü belli olur. Benim tahminim düşük farkla da olsa AK Parti kazanır. Oy düşer ama kazanır. Hangisi kazanırsa kazansın belediyenin belli görevleri vardır. Kendi görevlerini yapsın başka bir şey istemiyoruz” diye konuştu.

“Tepkimi göstermek için oy vermeyeceğim”

AK Partiye küskün olduğunu anlatan Nusret Ateş, “Daha önceden AK Parti’ye oy veriyordum ama bu sefer AK Partiye oy vermeyeceğim kesin. Emeklilikte Yaşa Takılanlar(EYT) için oy vermeyeceğim. Suriye politikası için oy vermeyeceğim, ekonomiiçin oy vermeyeceğim. Bir Cumhurbaşkanı çıkıp da patlıcan, biber, soğan ile uğraşması hoşuma gitmiyor. Diğer ülkeler çıkınca ekonomi, uzaya gitmek, savaş gemileri üretirken bizimki biber, patlıcandan bahsediyor. Ben Recep Tayyip Erdoğan’dan böyle bir şey beklemiyordum. Daha önceden AK Parti’ye üyeydim ve oy veriyordum tepkimi göstermek için oy vermeyeceğim. AK Parti’ye uyarı gitmesi lazım” şeklinde konuştu.

“Sabahattin Cevheri biraz daha ağır basıyor”

Doğru kişinin başkan olmasını isteyen Abdurrahman Terzi, “Alıştık artık yerel ve genel seçimlere. İnşallah en doğru kişi en doğru kadro gelir. Memleketin daha iyi hizmet alması için yardımcı olurlar. Yani mevcut aday güçlü bir aday diğer aday da tanınmış, sevilen bir aday. Sabahattin Cevheri biraz daha ağır basıyor. Bir vatandaşın siyasilerden beklediği nedir? Tabi ki hizmet. Önce dürüstlük. Önce insanlara dürüst davranacaksın” ifadelerini kullandı.

“Millete iş imkanının tanınmasını istiyoruz”

Beklentilerini aktaran Halil Doğan, “Bunlardan öncekiler ne yaptı ki bunlar ne yapacak. Urfa’nın daha güzelleşmesi, daha fazla turist çekmesi gibi her türlü şeye ihtiyacımız var. Bizim söylememize gerek yok yani. Kimin kazanacağını Allah bilir. Herkes hızlı tren sahibi oluyor. Bizi havalimanımız vardı, Antep aldı. Bunları istiyoruz yani. Millete iş imkanının tanınmasını istiyoruz” sözlerini kullandı.

Hasan çelik ise, “Halkın kimi seçeceği, kime oy vereceği belli değil. Herkes kendi gönlünde yatana verir. Ben AK Partiliyim. Herkesin fikrine saygı duyarım. Adamlar şimdi projelerini anlatıyor ama yarın uygular mı uygulamaz mı bilemeyiz biz. Herkes gelirken bir şeyler vadediyor ama sonucu beklemek lazım. Ama Urfa’nın sorunları var. Yollar dar, araçlar sığmıyor” dedi.

“Cevheri daha önde gidiyor bence”

Adayları değerlendiren Hüseyin Toprak da, “Allah ne yazmışsa hangisi hayırlısı ise o olsun. Cevheri daha önde gidiyor bence. Adaylardan hiçbir şey beklemiyoruz. 5 senedir buradalar hiçbir şey gördüğümüz yok. Belediyelerden hiç kimseyi gördüğümüz yok. Seçim zamanı ortaya çıkıyorlar. Başka zaman görmüyoruz. Alt yapıyı görüyorsunuz, hiçbir çalışma yok. Trambüs dedi, yolları yaptı boşuna yaptı. Bunların hepsi israf boş” diye konuştu.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2019, 10:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 8 ay Önce

Sabahattin cevheri tabik8

Ufali
Ufali - 8 ay Önce

Her seçim de bir dedikodu çıkarıp hep milleti kandiriyorlar artık bu milet aç kanamaz bir ders lazım biraz sirkelemeli dabiki ceveri 60 senedir siyaset yapıyorlar yolsuzluk lari çıkmadı ceveri

Vedat
Vedat - 8 ay Önce

Cevheri kazanacak oylar cevheriye değişim zamanı geldi

Urfali
Urfali - 8 ay Önce

Ceveri milleti kimse kandirmasin her seçimde bir olay çıkarıyorlar artık inananmaz bumilet ceveri kazanacak yeter

#DEĞİŞTİR
#DEĞİŞTİR - 8 ay Önce

BU SEFER DEĞİŞİM ŞART OLDU, EN AZINDAN CEVHER İ TANINAN VE BİLİLEN BİR ŞAHSİYETTİR DÜN KENDISINI İZLEDİM , TAKDİR ETTİM BU SEFER CEVHERİ

Nuran Kürşad
Nuran Kürşad - 8 ay Önce

Cevheri Urfaya çok faydalı bir Urfalidir Urfa ya hayırlı olsun cenabı Allah yardımcın olsun inşAllah. Urfaya gençlere iş imkanları saglar

Cevheri adamdır.gerisi heyecandır.
Cevheri adamdır.gerisi heyecandır. - 8 ay Önce

Salih kamar
Salih kamar - 8 ay Önce

Cevheri başka çare yok


SIRADAKİ HABER