Urfalılar Bu Duruma Ne Diyecek Acaba?

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin Aşağı Fırat Havzası Projesi ile Gaziantep’in yanı sıra Şanlıurfa ve Adıyaman da projeden istifade edeceğini söyledi.

Urfalılar Bu Duruma Ne Diyecek Acaba?

Büyükşehir Belediyesince, Fırat nehrinin tarihi ve doğal güzelliklerini Dünya’ya tanıtılması amacıyla hazırladığı “Aşağı Fırat Havzası’nın Turizme Kazandırılması Projesi” başlatılacak. Projeyle “Aşağı Fırat Havzası” yurt içinden ve yurt dışından gelecek turistlere kapılarını açacak. Bölgesel turizme büyük bir katkısı olacak proje, bölgeyi nehir turizmine uygun hale getirerek, sadece Gaziantep’in değil bölge turizmini canlandıracak.

Başkan Şahin, Gaziantep Valisi Davut Gül, AK Parti Gaziantep milletvekilleriyle Zeugma, Rumkale, Kamışlı, Gümüşgün köyü, Aşağı Çardak köyü ve Erenköy aksını kapsayan “Aşağı Fırat Havzası”nda incelemelerde bulundu.

Teknik ekibiyle birlikte adeta bölgeye çıkarma yapan başkan Şahin, bölgede turizm açısından eksiklikleri tespit etti.

Rumkale’yle Zeugma arasındaki tarihi mekanları yakından gören Şahin, Aşağı Fırat Havzası’nın bir Tuna nehri kadar önemli olduğunu belirterek, yıllardır Fırat nehrinde turizm amaçlı çalışmaların değerlendirilmediğini hatırlattı.

Başkan Şahin, artık Fırat nehri üzerinde yer alan tarihi köy ve beldelerin turizme kazandırılması gerektiğini dile getirerek, turizm beklentilerine yönelik çalışmalara başladıklarını söyledi.

Şahin, “Bölgenin turizme kazandırılması ve canlandırılması için çalışmalara en kısa zamanda başlayacağız. Bölge, turizm açısından önem arz ediyor. Artık turizmin ülke ekonomisine çok büyük getirisi var, turizm çeşitliliği çok ama çok önemlidir. Su turizmiyle nehir turizmi kavramlarını birleştirip Aşağı Fırat havzasını da bu kavrama dahil etmek istiyoruz.  Bu bölgedeki projenin hayata geçmesi durumunda Gaziantep’in yanı sıra Şanlıurfa ve Adıyaman’ın da projeden istifade edecek, tamamen bölgesel içerikli bir projeden söz ediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2019, 23:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Urfalı zaza
Urfalı zaza - 2 ay Önce

Antep yapar, Urfa bakar.

Faruk TAŞKIN
Faruk TAŞKIN - 2 ay Önce

Sayın Fatma şahin başkanım Yıllardır hiç bir belediyenin ve kurumun el atmadığı pislikten geçilmeyen ve giriş ücreti 10 , 15 tl olan Atatürk Ormanına da bir el atsanız urfalı lar olarak size minnettar kalırız

isotcu
isotcu - 2 ay Önce

ne zorunuza gidiyor işte kadın çalışıyor bizim hesolar yüzündün bizde icraat yok belki bu kadın yüzünden bizde faydalanırız inşAllah .. ne yapalım ya meded...

Sinan
Sinan - 2 ay Önce

Urfalı vekiller belediye baskanlari duyun görün hizmet nasıl memleket nasıl kalkindirilir

M. B
M. B - 2 ay Önce

Varolll baskan varoll keşke herkes sizin gibi mileti ve vatanı icin hizmet etse. Sizinle bi urfalı olarak gurur duyuyorum

Aziz
Aziz - 2 ay Önce

Bu tür haberleri okumak artık normal gelmeye başladı.Urfa sahipsiz bir il Birecikteki suyu başkası kullanıyor bu iş böyle gider.Birecik Halfeti Gaziantepe bağlansın arkadaş..Bu devran böyle gitmez.

urfalı
urfalı - 2 ay Önce

esnaf
esnaf - 2 ay Önce

urfa sahipsiz diyırsunuz AKP'ye oy veriyorsunuz siz urfalılarda bir anormalık varmı yani kafanızda biraz geri zekalılık varmı

SIRADAKİ HABER