Urfalı Vekil Tanal'dan ...Kürt Anne Babadan Geldim!

Şanlıurfalı olan Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal sosyal medyada paylaştığı bir yazının imla hatalarından dolayı eleştirilmesi üzerine ''ben kürt anne ve babadan dünyaya geldim'' dedi.

Urfalı Vekil Tanal'dan ...Kürt Anne Babadan Geldim!

Cumhuriyet Halk Parti İstanbul Milletvekili ŞanlıurfaMahmut Tanal paylaşımını eleştiren takipçisine ''kürt anne babadan dünyaya geldim'' cevabını verdi.

Vekil Tanal ilk paylaştığı ''Mevlana’nın yedi öğüdü evrensel niteliktedir. 1-sevgide güneş gibi ol, 2-Dostluk ve kardeşlik de akarsu gibi ol, 3-Hataları örtmede de gece gibi ol, 4-Tevazu da toprak gibi ol, 5-Öfkede ölü gibi ol, 6-Her ne olursan ol, 7-Ya olduğun gibi görün ‘ ya da göründüğün gibi ol ! '' yazısından sonra bir takipçisinin ''Türkçe'de Mahmut Tanal gibi olma'' paylaşımı üzerine tepki göstererek cevap verdi.

Tanal paylaşımında; ''İnsanların anne,baba seçme özgürlüğü yok.İnsanların nerede dünyaya geleceğini seçme özgürlüğü yok.Ben kürt anne,babadan dünyaya geldim.Türk vatandaşıyım.Babam rahmetli çobandı.Türkçeyi okulda öğrendim. Ne olur bu tür mesajlar doğru değil,toplumu böler,teröre hizmet eder'' ifadelerine yer verdi.

Urfanatik/ Fatma KIRMIZI

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2019, 15:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER