Urfalı Vali Haktankaçmaz Kırıkkale ‘ye Veda Etti

Mülkiye başmüfettişliğine atanan Kırıkkale Valisi Mehmet İlker Haktankaçmaz, vali yardımcıları, daire müdürleri ve ilde görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileri ile valilik makamında düzenlenen toplantıda bir araya gelerek vedalaştı.

Urfalı Vali Haktankaçmaz Kırıkkale ‘ye Veda Etti

27 Ekim 2018 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan 2018/202 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Kırıkkale Valiliği görevinden mülkiye başmüfettişliğine atanan Kırıkkale Valisi Mehmet İlker Haktankaçmaz, valiliği görevi süresince yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Haktankaçmaz, görevi süresince her zaman desteklerini gördüğü Kırıkkale halkına, ilde yapılan çalışmalarda göstermiş oldukları gayretlerden dolayı, vali yardımcılarına, kaymakamlara, belediye başkanlarına, il müdürlerine, sivil toplum kuruluşlarına, meslek odalarına, muhtarlara, tüm kurum ve şahıslar ile basın mensuplarına teşekkür etti.

Konuşmasını Kırıkkale halkından helallik isteyerek bitiren Vali Haktankaçmaz, daire müdürleri ve basın mensupları ile de helalleşti.

Vali Haktankaçmaz'ın yerine ise İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Yunus Sezer Kırıkkale Valisi olarak atanmıştı.

Haktankaçmaz Kimdir?

1973 yılında Şanlıurfa’da doğdu. 1995 yılında Hacettepe Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden bölüm birincisi olarak mezun oldu.

1996 yılında İçişleri Bakanlığı’nda Kahramanmaraş Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Kayseri/Akkışla ilçesinde Kaymakam Vekilliği, Mersin/Çamlıyayla, Tunceli/Ovacık, Çankırı/Eldivan ilçelerinde kaymakamlık, Sivas’ta Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

2008 yılında İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’ne Şube Müdürü olarak atandı, 2011 yılında aynı Genel Müdürlükte Daire Başkanı oldu. 2014 yılında ise İçişleri Bakanlığı’nda Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Dairesi Başkanı olarak atandı.

1998 yılında 8 ay süreyle yabancı dil ve kamu yönetimiyle ilgili konularda eğitim almak üzere İngiltere’de bulundu. 1999 yılında Milli Güvenlik Akademisi’ndeki 4 aylık eğitim programından 46.Dönem Müdavimi olarak mezun oldu. 2005 yılında Japon Yerel Yönetimleri konusunda incelemelerde bulunmak üzere 2 ay süre ile Tokyo’da bulundu. 2013 yılında beş ay süreyle Avrupa Birliği Komisyonu’nda geçici görevli olarak çalıştı.

Kamu yönetimi alanında, 1999 yılında Ankara Üniversitesi’nde birinci, 2007 yılında İngiltere’nin Exeter Üniversitesi’nde ise ikinci yüksek lisansını takdir derecesiyle bitirdi. 2009 yılında Gazi Üniversitesi’nde doktora programını tamamladı. Akademik dergilerde kamu yönetimi, mahalli idareler ve Avrupa Birliği reformları konularında yayınlanmış makaleleri bulunan HAKTANKAÇMAZ çok iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Bakanlar Kurulu’nun 30.05.2016 tarihli ve 2016/8864 sayılı Kararnamesi ile Kırıkkale Valisi olarak atanmıştır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER