Urfalı Ses Sanatçısı Hozan Serwan’ın Acı Günü

Bir önceki gece husumetli bir aileyi barıştırmaya çalışan Eyüp Sedef Diş belirlenemeyen bir yerden gelen kurşun ile kaldırıldığı hastanede yaşamını kaybetti. Eyüp Sedef Diş aynı zamanda tanınmış Urfalı ses sanatçısı Hozan Serwan’ın da babasıdır.

Urfalı Ses Sanatçısı Hozan Serwan’ın Acı Günü

Şanlıurfa’da mahalle muhtarı ile birlikte eskiden aralarında husumet bulunan iki aileyi barıştırmaya giden 65 yaşındaki ve Urfalı ses sanatçısı Hozan Servan’nın babası olan Eyüp Sedef Diş silahla vurularak öldürüldü.

Olay dün akşam saatlerinde Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesine bağlı Onikiler Mahallesinde yaşandı. 65 yaşlarında olan Eyüp Sedef Diş ve arkadaşı Hacı Bayram Mahallesi Muhtarı İbrahim Akdemir, daha önce aralarında satılan bir evin tabusu nedeni ile husumet bulunan Ağlamaz ve Keskinbıçak barıştırmak istediler.

Mahalle muhtarı ile aileleri barıştırmaya giderken kimliği belirlenemeyen kişilerin silahlı saldırısına uğradı. Yanında bulunan Hacı Bayram Mahallesi Muhtarı İbrahim Akdemir, yara almazken, Eyüp Sedef Dişli ise ağır yaralandı. Ağır yaralanan Dişli kaldırıldığı Balıklıgöl Devlet Hastanesinde yaşamını yitirdi. Balıklıgöl hastanesinde alınan cesedi otopsi yapılmak üzere Şanlıurfa Adli Tıp Kurumu Morguna götürüldü.

Polis ekipleri ise olayla ilgili başlattığı soruşturma devam ediyor….

Haber: Mehmet Kaması

URFANATİK

YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet
mehmet - 1 yıl Önce

ALLAH RAHMET EYESIN

mehmetemin
mehmetemin - 13 ay Önce

alah yardımçınız olsun

allah rahmet eylesin ben samet diş
allah rahmet eylesin ben samet diş - 3 ay Önce

Samet dis

SIRADAKİ HABER