Urfalı Halil O Ses Türkiye'de Büyük İlgi Gördü

O Ses Türkiye'de 'Dön Desem' isimli şarkısıyla dikkatleri üzerine çeken Şanlıurfalı Halil Akıl, 'Kara Zından' isimli şarkısı ve kilibi ile ses getireceğe benziyor.

Urfalı Halil O Ses Türkiye'de Büyük İlgi Gördü

Gelişim Üniversitesinde psikoloji, İstanbul Üniversitesinde Sosyoloji Bölümünü okuyup mezun olan Karakeçili aşiretinden Halil Akıl'ın müziğe bakan tarafı ağır bastı. Bunun üzerine 2014 yılında O Ses Türkiye'ye müracaat etti.

Aslında ailesinin de nasıl bir tepki vereceğini ölçmek için yaptığı müracaattı kabul edildi. O Ses Türkiye yarışmalarına katılıp televizyon ekranına çıkınca ailesinin desteğini yanında gördü.

O Ses Türkiye'de 'Dön Desem' isimli şarkısıyla Çeyrek finale yükseldi Halil Akıl ancak çeyrek finalde elendi. Yılmadan sesini ve performansını bütün Türkiye'ye gösteren Halil Akıl, daha önce İbrahim Tatlıses ve Ebru Gündeş gibi ünlü isimlere şarkılar veren söz ve müziği Altan Çetin'e ait "Kara Zindan" şarkısına klip de çekti. Çektiği klibi sosyal medya üzerinden bugün yayınlanmaya başlayan Şanlıurfalı Halil Akıl'ın büyük beğeni toplamaya başladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER