Urfalı Genç Dev Müzik Yarışmasında Çeyrek Finale Kaldı

Vodafone FreeZone’nin yapmış olduğu “Son Ses Online Müzik Yarışması’nda” ön eleme sonuçları belli oldu. Ön eleme sonuçlarında başarılı bir performans sergileyen Urfalı Kadir Kaçar, Çeyrek Finale kalan isimler arasında yer aldı.

Son Ses Online Müzik Yarışması’nda ön eleme sonuçları belli oldu. Vodafone FreeZone’nin sponsorluğunda yapılan ve Türkiye genelinde yüzlerce gencin katılımı ile yapılan müzik yarışmasında Urfalı Kadir Kaçar’da sergilemiş olduğu performans ile Tarık Sezer ve ekibinden tam not alarak ön elemeye katılan 30 kişi arasında Çeyrek Finale çıktı.

Gençleri her alanda müzikle buluşturmayı hedefleyen Vodafone FreeZone’un Türkiye’nin yeni genç sesini belirlemek amacıyla başlattığı “FreeZone Stüdyo Son Ses Online Müzik Yarışması”nda ön elemeler tamamlanırken Urfalı Kadir Acar Çeyrek finale katılmayı hak kazandı.

‘Yarışmanın dördüncü ve son adımı ise Büyük Final olacak’

Yarışmanın jürileri Gökhan Türkmen ve Simge’nin katılımıyla gerçekleştirilecek canlı yayında genç finalistler FreeZone Stüdyo’da performanslarını sergileyecek. Canlı yayın esnasında yapılacak halk oylaması ile bir kişi birinci olarak hem Türkiye’nin genç sesi olacak, hem de single çıkarma şansı yakalayacak.

‘Son Sese Katılan Tek Urfalıyım’

Kadir Acar 21 yaşındayım Şanlıurfalı Gaziantep Üniversite’sinde Sağlık okuyorum bu röportajı yapmamın amacı 2 hafta önce başvuruları alınan çeyrek finaline kaldığım. Acun medya ve Vodafone FreeZone ortaklığı ile düzenlenen son ses atlı yarışmada çeyrek finale kalıp memleketim Şanlıurfa’yı temsil etmiş olmam son sese katılan tek Urfalıyım ve dijital ortamda yapılan ilk müzik yarışması ilk defa bu sene yapılıyor.

7 yıl Önce Müziğe Başladım’

7 yıl önce başladım.7 yıl önce lise 1’deyken elime gitar alıp gençlik merkezlerinde gitar öğrenerek başladım. Gitar hevesim doğrultusunda bunun üzerine gidip üniversite de bana destek olan Mehmet Emin Ras geldi ve Evren Ersoy iki tane büyük müzisyen sayesinde bu müziğimi baya bir ilerlettim. Ve iki hafta önce İnternet üzerinden Acun medya reklamı üzerinden Vodafone FreeZone atlı son ses yarışmayı gördüm. Ve başvurdum.

‘Şanlıurfa’da Sadece Bağlama Çalınıp Türkü ile Müzik Yapılmıyor’

Ben son 30 ‘a kalacağımı tahmin etmiyordum. Ama Son 30 liste açıklandı gördüm. Bunu gördüğüm zaman büyük bir sevinç ve mutluluk yaşadım. Son 30’a kalanda tek Urfalıyım 2 gün önce İstanbul’da çekimlerimiz oldu. Baya bir eğlenceli Çekimler yaptık. Ve bu mutluluğun yanı sıra beni asıl mutlu eden şey Şunu İstanbul’da İnsanlara göstermemdi. Şanlıurfa’da sadece Bağlama çalınıp türkü ile müzik yapılmıyor.Popta yapılıyor Rack yapılıyor. Benim müzik tarzım Pop ve rock olduğu için Oradaki insanlarda Pop Rack yapan gençler varmış ve Urfa’da da Pop Rock yapan gençler varmış dediler İstanbul da. Benim sayemde Acun Medya ve Vodafone FreeZone ekibi çünkü insan ister istemez bir ön yargısı var Urfa’da türkü söylenir bağlama çalınır diye ama bu ön yargılarında önüne geçtik.

‘’ Urfa’da Türkü Söylenir Bağlama Çalınır Bu Ön Yargılarında Önüne Geçtik’’

Ayriyeten bu müzik yaşantımın basamaklarından bir tanesiydi. Ve ben bu basamakları yavaş yavaş çıkacağıma inanıyorum. Çünkü yaşımın da daha genç olduğunu düşünüyorum. Benim burada beni izleyen kişilerden isteğim bir Urfalı kardeşiniz olarak ve oradaki tek Urfalıda olarak desteklerinizi istiyorum. Desteğinizde nasıl vereceksiniz size anlatım kısaca, Benim sosyal medyada paylaşacağım videolu linkle en sizi Acun medya İnternet sitesine yönlendireceğim Orda benim videomuzu izleyip bana destek çıkabilirisiniz. Bana vereceğiniz destekle beni Yarı finale çıkaracağınızı İnanıyorum ve Urfalı ağabeylerime ve Aileme çok teşekkür ederim.

Haber:İbrahim ÇAKMAK

Görüntü:Ayhan KESİCİ

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2018, 19:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER