Urfa'dan İki Başkanın Ankara’ya Çağrılma Olayı!

AK Parti Genel Merkezi'nin Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ile Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan’ı Ankara’ya çağırdığı bilgisinin doğru olmadığı öğrenildi.

Urfa'dan İki Başkanın Ankara’ya Çağrılma Olayı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti’nin başına geçmesinin ardından genel merkezde harıl harıl bir çalışma yürütülüyor.

Merkez Karar Yürütme Kurulu’na (MKYK) getirilenlerin arasından Merkez Yürütme Kurulu’nun da (MYK) belirlenmesinin hemen ardından sıra kabineye gelecek. Bu esnada yerel yönetimlerde de bir takım değişikliklerin gerçekleşeceğine kesin gözle bakılıyor. Ancak Şanlıurfa’ya ilişkin nasıl bir durum gelişir bununla ilgili kimse konuşmuyor. Tüm bu gelişmelerin arefesinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan'ın Ankara'ya çağrıldığı bilgisi geldi.

Son 3 gündür açılışları hızlandıran büyükşehir belediyesinin bugün Akçakale’de yapacağı park açılışını iptal etmesi bu bilgiyi güçlendirdi.

DOĞRU OLMADIĞI ANLAŞILDI

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’nin Akçakale’deki açılış programının iptal edilmesi, Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan’ın da bugün Ankara’da bulunması, başkanların “Ankara’ya çağrıldılar” söylentilerinin gerçek gibi algılanmasına sebep oldu. Ayrıca büyükşehir belediyesinden Başkan Çiftçi’ye yakın isimler de Ankara’da olduklarını teyit etti. Haberin yayınlanmasının ardından ise Başkan Çiftçi’nin Şanlıurfa’da olduğu bildirildi. Başkan Ayhan’ın ise bugün Ankara’dan döndüğü belirtildi. Ancak genel merkezin başkanları çağırdığına dair bilginin doğru olmadığı anlaşıldı.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2018, 22:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
yener
yener - 9 ay Önce

akıl ve bilimden uzak olan urfa şehri bu şekilde hiç bir ilerleme kaydetmez...

SIRADAKİ HABER