Urfa’da Referandum Öncesi Güvenlik Zirvesi

İçişleri Bakan Yardımcısı Sebahattin Öztürk, Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna ve 13 İlçe Kaymakamının yer aldığı Güvenlik Zirvesine katıldı. Öztürk, “Bu yıl içerisinde ciddi bir terörle mücadelede bir safhaya geleceğimizi düşünüyoruz. Bunu sağlamak için her türlü çalışmayı ve tedbiri almış durumdayız dedi.

Urfa’da Referandum Öncesi Güvenlik Zirvesi

İçişleri Bakan Yardımcısı Sebahattin Öztürk, Güvenlik ve terör konulu toplantıya katılmak üzere Şanlıurfa’ya geldi. Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, tarafından karşılanan Bakan Yardımcısı Öztürk, Valilik girişindeki Çanakkale sergisini gezdi.


 Çanakkale savaşında kalan top ve mermiler ile kılıçların sergilendiği sergiyi gezen Öztürk, Valilik şeref defterini imzaladı. Vali Tuna, Öztürk’e balıklıgöl tablosu hediye etti. 
Öztürk, Valilik toplantı salonunda düzenlenen, Vali Tuna ile 13 ilçe kaymakamının katıldığı Güvenlik ve Terör toplantısına katıldı.
 Toplantı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Öztürk, “Bölgeyi gezmemizin temel amacı Referandum sürecinde alınan ve alınacak olan tedbirleri gözden geçirmek hem de güvenlikle ilgili yapmakta olduğumuz büyük bir mücadele var. Bu yıl içerisinde ciddi bir terörle mücadelede bir safhaya geleceğimizi düşünüyoruz. Bunu sağlamak için her türlü çalışmayı ve tedbiri almış durumdayız. İnşallah 2017’nin sonunda bu gün konuştuğumuz terörle ilgili konuları konuşmuyor olacağız diye konuştu.


İçişleri Bakan Yardımcısı Öztürk, irade orta yerde var zaten hem hükümetimiz hem de Valiliklerimiz, güvenlik bürokrasimiz bu konuda çok kararlı ve Urfa’da bunlardan bir tanesidir. Halkın bakış açısı ile bizim bakış açımız arasında bir fark yok. Halk teröre kesinlikle karşı ve öyleydi zaten şimdi çok kararlı bir şekilde yaptığımız mücadeleyi destekliyor. Büyük bir kararlılıkla bizim devletin yanında yer alıyor. Olması gereken de zaten bu, bundan şaşırtıcı bir durum yok. Geçmişten beri biz yöre halkımızın desteği olmamış olsaydı bu başarıları sağlayamazdık zaten. Ciddi manada teröre karşı bir duruş var ve bu her gün biraz daha netleşiyor dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER