Urfa’da HDP'nin Seçim Bürosu Açılışına Yoğun İlgi 

Şanlıurfa Eyyübiye ilçesi Mence Mahallesi'nde açılışı yapılan HDP'nin seçim bürosuna yüzlerce yurttaş katıldı.

Urfa’da HDP'nin Seçim Bürosu Açılışına Yoğun İlgi 

Urfa’nın Eyyübiye İlçesi Mence Mahallesi’nde bir araya gelen yüzlerce HDP’li seçim bürosunun açılışına katıldı.

Mahalle yol boyunca HDP bayrakları ile süslenirken, her duvara HDP Eşbaşkanları ve HDP Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın fotoğrafları asıldı.

Çekilen halayların ardından HDP Urfa Adaylarından ilk olarak İsmail Telli konuştu. Telli, "16 yılldır kenar mahallelerde elektriklerin kesilmesine bir çare bulamayan bu iktidara 24 Haziran'da cevap verecek miyiz? Kan ağlayan siftah yapamayan esnafın bu çaresizliklerine 24 Haziran'da cevap vereceğiz. Onlara artık Edi bese diyeceğiz” dedi

Daha sonra söz alan adaylardan Şerif Bendaş'da, "Bakın bu kentin başkanı Karaköprü'de lükse evlerde yaşanır. Onlar oralarda yaşarken bu gece kondular da yaşayanların geçimlerini sağlaması kolay mı sanıyorlar. Gel sen bir gece bu evlerde uyu o zaman görürsün yoksulluğun ne olduğunu. Lüks araçlara binenler, lükse evlerde yaşayanlar bu kentleri yönetemezler. Asker cenazelerine gidiyorlar ellerinde telefonlar. Fotoğraflar paylaşıyorlar. Her şeyler şov bunların. BU talancı zihniyeti 24 Haziran'da sandığa gömeceğiz" ifadesini kulandı.

Bendaş, Tarım bakanı aynı zamanda AKP Urfa Milletvekili adayı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın da bir televizyon programında olay yaratan sözlerini hatırlatarak, "Bir ülkenin tarım bakanı halk için bu ifadeleri kullanıyor. Onlara bu saygısızlığın hesabını seçim günü vereceğiz" dedi.

Adaylardan Yusuf Yetim ise AKP'yi işaret ederek, "Yolcudur Abbas" ifadesini kullandı. Yetim AKP politikalarından kaynaklı insanların düşüncelerini özgür bir şekilde ifade edemediklerini kaydederek, "Bugün sokakta bütün insanlar kendi geleceğinden korkmaktadır. Oysa yaşamanın en önemli öğesi güvenliktir. Güvenliği olmayan bir insanın hayatı düzgün olamaz. Huzuru olmaz, uykusu olamaz. O yüzdendir ki AKP'ye diyoruz, artık sırtımızda yüksün in milletin sırtından in" dedi.

Nusrettin Maçin'de son olarak AKP'nin iktidara geldiği vakit Kürt meselesi için "benim meselem" ediğini ancak, onun daha Ahmed-i Xani'nin heykeline dahi tahammül edemediğini söyledi.

Konuşmaların ardından seçim bürosu açılışı zıgıtlar eşliğinde yapıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER