Urfa’da Dilenciler Bitmiyor

Suriye’deki iç savaştan dolayı Şanlıurfa’ya gelen Suriyeli mültecilerin kentin çeşitli yerlerinde durarak para dilenmeleri vatandaşların tepkisine neden olmaya devam ediyor.

Urfa’da Dilenciler Bitmiyor

Şanlıurfa’da şehir merkezindeki kavşaklar, trafik ışıkları, üst geçitler, dolmuş durakları, cami önleri, sokak araları ve caddelerde dilenen kişileri görmek mümkün. Çoğunluğunun Suriye uyruklu kişilerin oluşturduğu dilenciler her sabah kendilerine belirledikleri güzergâhlarda beklemeye koyulup, sabah işine gitmek isteyen vatandaşlara duygu sömürüsü yolu ile para istiyorlar. Özellikle taktiksel anlamda çoğulunun kadın ve çocuklardan oluşan dilenciler vatandaşın insani ve dini duygularını kullanarak bir şeyler koparma derdindeler. Kavşaklarda ve trafik ışıklarında dilenen çocuklar ve kadınlar her an ezilme tehlikesi ile karşı karşıya kalıyor. Trafik ışıklarında kırmızı ışığa takılan araçlardan par almak için birbiriyle adeta yarış içine giren dilenciler sağa sola giderken her an ezilme tehlikesiyle karşı karşıya geliyorlar. Yaşanan bu görüntüler sürücülerin tepkisiyle karşılaşırken vatandaşlar zabıta ekiplerin müdahale etmemesine tepkiler gösteriyor.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2019, 16:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
ibrahim
ibrahim - 8 ay Önce

ZABITA NE YAPIYOR...

Mehmet Sevim
Mehmet Sevim - 8 ay Önce

Dilenciler konusunda gerek beyaz masa ve gerekse zabıtaya defalarca şikayette bulundum.Ama nafile,Urfanın ititbarını beş paralık ediyorlar.Hele Antep ve Kozan dan gelenler insanlara kene gibi yapışıyorlar.Turistik gezi için Urfa ya gelenlere karşı rezil oluyoruz ama ilgilenen bir yetkili bulunmuyor.

SIRADAKİ HABER