Urfa’da, 15 Temmuz Demokrasi Zaferi Ve Şehitleri Anma Etkinliği

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle, Şanlıurfa’da düzenlenen etkinliklere vatandaşlar büyük bir ilgi gösterdi.

Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi önündeki anma etkinlikleri sabah namazına kadar devam etti. 15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ’nün darbe girişimine canları pahasına geçit vermeyen aziz milletin yazdığı kahramanlık destanının üçüncü yıl dönümünde yapılan ’15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ programları, Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi önünde düzenlenen Demokrasi Nöbetleri binlerce vatandaşın katıldı.

Akşam saatlerinde Arkeoloji Müzesi önünde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anısına resim ve fotoğraf sergisinin açılışının ardından, aynı yerde akşam namazı ve Kur’an’ı Kerim tilaveti ile devam etti

Etkinliklere Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, 20. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Oktay Ağbuga, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız, kamu kuruluşları idarecileri, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, 15 Temmuz gazileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2019, 00:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER