Urfa Yüksek Hızlı Tren Projesi Ile İlgili Önemli Gelişme

Şanlıurfa Ak Parti Milletvekilleri Mehmet Ali Cevheri, Gülender Açanal, Halil Özşavlı ve Ahmet Akay TCDD yolları Genel Müdürü İsa Apaydın’ı makamında ziyaret ederek Şanlıurfa Hızlı Tren projesi hakkında bilgi aldı.

Urfa Yüksek Hızlı Tren Projesi Ile İlgili Önemli Gelişme

Son yılların en gözde ulaşım araçları arasındaki yerini alan ve seferlerinin başladığı kentlerde şehirlerarası ulaşıma nefes aldıran Yüksek Hızlı Tren Gaziantep arasındaki hızlı tren çalışmalarına Şanlıurfa’yı da dahil edilmişti. Şanlıurfalılar tarafından sürekli gündeme getirilen ve mutlak gelmesi lazım denilen Yüksek hızlı Tren projesi için Urfalı vekiller TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın ziyaret ettiler.  

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Açanal, hızlı tren projelerini tamamlamak üzere oldukları müjdesini vererek konuyla alakalı gazetemiz Urfanatik'e şu açıklamalarda bulundu.

"Şanlıurfa’nın Hızlı tren projesi hakkında 2 ay önce TCDD Genel Müdürü ile konuşmuştum. Urfa’nın Hızlı tren projesinin 2019 yılının sonunda hazır olacağını söylemişti. Bende ısrar ettim projenin daha öne alınması için sağ olsun ekip olarak uğraşmışlar hazırlamışlar bugün  gittik ziyaret ettik Şanlıurfalı vekillerimizle birlikte bize brifing verdiler Şanlıurfa’nın Hızlı tren projesinin 2019 Eylül ayında hazırlanacak yani demiryollarının geçeceği güzergahta Jeolojik etikler, alt yapı çalışmaları tamamlandıktan sonra 2020 yılında İhaleye hazır olacak Bizde vekillerimiz bütçeye koymaya çalışacağız 2020 bütçesine konulsa inşllah o tarihlerde ihalesi yapılır proje başlayacak 2019 yıl sonuna kadar Hızlı tren Gaziantepe yetişiyor, Gaziantep’ten Urfa’ya ,Urfa’dan Mardin’e devam edecek.Şanlıurfa Organize Sanayi bölgesinde bir kargo İstasyonu konulacak sonra Osmanbey Kampüsü daha sonrada Mardin’e doğru Devam edecek hızlı tren projesinde 11 Nisan ve eski adıyla Aligörden’de Viranşehir-Ceylanpınar arasında geçmesi için taleplerinde bulunduk." Dedi.

Haber:Özel Röportaj İbrahim Çakmak

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 13:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali veli
ali veli - 3 ay Önce

farkında değilsiniz ama her seçimde yuksek hızlı tren diyolar siz önce elektriğe çözüm bulunnnnn

ibrahim
ibrahim - 3 ay Önce

Miletin aklıyla alay edin siz bakalım

Hilal
Hilal - 2 ay Önce

İstanbul da yaşayan bi Urfalı olarak memeleketime fiyatları daha uygun olan hızlı trenle gelmek istiyorum.Lütfen bütün büyükşehirlere layık gördüpünüz gibi urfayada hızlı tren yapın

murat
murat - 3 ay Önce

hadiinş

SIRADAKİ HABER