Urfa'yı Ben, Türkiye'yi de Erdoğan Dünyaya Tanıttı!

Şanlıurfalı sanatçı İbrahim Tatlıses Günaydın Gazetesine verdiği röportajda ülke gündemi ve ailesi ile ilgili bir çok soruya yanıt verdi. Tatlıses; '' "Urfa'yı ben tanıttım dünyaya, Recep Tayyip Erdoğan da Türkiye'yi dünyaya tanıttı" dedi.

Urfa'yı Ben, Türkiye'yi de Erdoğan Dünyaya Tanıttı!

Şanlıurfa'nın önemli sanatçılardan bir olan İbrahim Tatlıses Günaydın Gazetesine özel röportaj verdi. Sanatçı ülke gündeminden, özel hayatına kadar bir çok konuya değinirken Diyarbakır'da HDP binası önünde oturan annelere de değinerek  HDP il binası önünde kaçırılan çocukları için eylem yapan anneleri görünce mahvolduğunu söyledi.

Tatlıses'e doğduğu mağaradan, turizme kadar, özel hayatından Urfa sevgisine kadar bir çok konuda bilgi verdi.

İşte o ropörtajdan kesitler;

Doğduğu mağaranın restore edileceği konusu ile ilgili soru üzerine Tatlıses; ''2019 Göbeklitepe yılı ilan edildi. Urfa'daki Göbeklitepe, dünyanın ilgisini çeken bir yer. Turizm açısından çok önemli. Ben de dünyanın her yerinden dinleyiciye sahip biriyim. Doğduğum mağaranın müze olması da Urfa'nın turizmine katkı sağlayacak.  İzmir'den Urfa'ya direkt uçak olmadığı için Antep'te inip Urfa'ya arabayla geçmek zorunda kaldım. Yollarımız kaymak gibi ama. İstanbul'dan çık yola; Urfa'ya, Mardin'e git, yollar harika. Eskiden böyle miydi'' dedi.

HDP binası önünde çocuklarını isteyen anneler ile ilgili soru üzerine Tatlıses duygulnarak; ''Anneler, yavrularını geri istiyor. Her anne isyan etmeli bu duruma. Hiçbir anneyi yavrularından ayıramazsın. Onların gözyaşlarına yüreğim dayanmıyor. Çocukları bir an önce geri verilsin'' dedi.

Turizme yapacağı yatırım ile ilgili cevap vereN Tatlıses Urfa'yı dünyaya kendisinin tanıttığını söyledi. Tatlıses; ''Cennet gibi bir ülkeyiz. Kıymetini bilelim. Bakın; ben Urfa'yı daha fazla tanıtmak için her şeyi yapıyorum. Urfa'yı ben tanıttım dünyaya, Recep Tayyip Erdoğan da Türkiye'yi dünyaya tanıttı. Türkiye'yi korumak için masaya yumruğunu vuran bir lidere ihtiyacımız vardı. Cumhurbaşkanımız ülkesi için bunu yapıyor. Davos'daki çıkışı hala aklımdadır. Her ulusa böyle bir lider gerekiyor'' ifadelerini kullandı.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2019, 15:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kaplan
Kaplan - 2 hafta Önce

Urfa için ne yaptınız acaba fabrika mı kurdunuz ya da istihdam yarattınız halk müziginden başka birşey göremedik bu şekilde cebinizi doldurdunuz

Urfalı
Urfalı @Kaplan - 2 hafta Önce

Keşke Urfalı olmasaydın. Utanmadan Urfayi ben tanıtım urfaya yararindan çok zararın olmuştur.

SIRADAKİ HABER