Urfa Uçak Seferlerin Doluluk Oranları Düşük!

Sürekli gündemde olan ve üzerinde iyileşmelerin yapıldığı Şanlıurfa’ya gelen uçakların doluluk oranları yüzde 50’yi bile bulamıyor.

Urfa Uçak Seferlerin Doluluk Oranları Düşük!

Özellikle 2019 yılının Göbeklitepe yılı olarak ilan edilmesinden sonra uçuş seferlerin oldukça kısıtlı olduğu Şanlıurfa’da havayolu ulaşımı sorunu sürekli gündemdeki yerini korumuştu. Vatandaşların, STK temsilcilerin oldukça rahatsızlık duyduğu sorun Urfalı bazı vekillerin, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’in uçak firma genel müdürleri ile yaptığı görüşme sonrası Urfa’ya müjde verilmiş ve İzmir, Ankara ve İstanbul gibi illerden gelen uçak sefer sayıları arttırılmış oldu.

Türk Hava Yolları, Pegasus ve Anadolu Jet gibi firmaların sefer düzenlediği Şanlıurfa’da sürekli yetersiz yolcu kapasitesi nedeni ile seferler ya iptal ediliyor veya askıya alınıyor. 2019 yılının Göbeklitepe yılı olarak ilan edilmesinden sonra şehre gelecek olan turistlerin mağdur olmaması ve şehrin daha fazla turist çekmesi anlamında sefer sayısı artışına giden firmalar beklenen yolcu yoğunluğunu görmüyor. İstanbul, Ankara ve İzmir’den yapılan uçak seferlerinde doluluk yüzde 50 civarlarında olunca, vatandaşlar ilerleyen tarihlerde arttırılan seferlerin tekrardan durdurulmasından endişeleniyorlar.

Urfalıların havayolu ulaşımına ilgi göstermediğini de belirten vatandaşlar seferlerin düzenli yapılması ve daha fazla attırılması adına vatandaşların havayolu ulaşımına ilgi göstermesi talebinde bulundu.

Şanlıurfa’ya günlük yapılan uçuş seferleri;

Türk Hava Yolları İstanbul seferi: 08:15-16:40-22:40

Pegasus Hava Yolları İstanbul: 11:25 (Sabiha Gökçen Havalimanı)

Anadolu Jet Havayolu İstanbul: 14:55 (Sabiha Gökçen Havalimanı)

Anadolu Jet Havayolları Ankara: 09:35-21:55

Pegasus Havayolu İzmir: 12:00

Öte yandan 24 Haziran’dan itibaren Türk Hava Yolları tarafından İstanbul- Şanlıurfa seferleri arttırılacak. Günlük 1 sefer arttırılacak olan sefer saati 17:40 olacak.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2019, 12:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
MEHMET GİDEN
MEHMET GİDEN - 8 ay Önce

Urfa ile Antep in uçak fiyatlarını kontrol edin neden yolcu az anlarsınız?

Bir önemi yok
Bir önemi yok - 8 ay Önce

Antep kadar olamadık ya yazıklar olsun bize

Mehmet BAYRAM
Mehmet BAYRAM - 8 ay Önce

Hala urfadan antepe gidip uçağa binen vatandaşlarımız var fiyatlardan dolayı onu bi zahmet araştırın lütfen...

SIRADAKİ HABER