Urfa STK’ları Afrin İçin Bir Araya Geldiler

Şanlıurfa’daki 21 STK Türk Silahlı Kuvvetlerin Afrin’de terör örgütlerine yönelik başlatmış olduğu operasyona destek için bir araya geldiler.

Urfa STK’ları Afrin İçin Bir Araya Geldiler

Türk Silahlı Kuvvetlerin 6 gün önce Afrin’e başlatmış olduğu Zeytin Dalı operasyonuna destekler sürüyor. Şanlıurfa’da 21 basın açıklaması yaptı. Ticaret ve Sanayi Odası’nda bir araya gelerek Türk Silahlı Kuvvetleri’ne destek verdi. Açıklamaya ŞUTSO, Sağlık-Sen, ŞESOB, Seracılar Derneği, TOBB, MÜSİAD, Ziraat Odası, Dost Meclisi ve Evren Sanayi Kooperatifi katıldı. 21 STK adına basın açıklmasını ise ŞUTSO Kayyum Heyeti Başkanı İsmail Demirkol okudu. Demirkol, yaşanan bu zor süreçte ve ülkemize tehdit oluşturacak bu tür girişimler için sınır ötesi Afrin’e düzenlenen Zeytin Dalı operasyonunu desteklediklerini belirtti.

STK’lar adına okunan basın açıklaması

“Türkiye Uluslararası hukuktan doğan hakkını kullanarak terör örgütlerin etkisiz kılmak ulusal güvenliği temin etmek amacıyla Afrin’de askeri müdahale başlatmıştır. Devletimizin meşru müdafaa hakkıyla ülke bütünlüğünü sınır güvenliğini korumayı terör örgütlerinin ortadan kaldırmayı amaçlayan zeytin dalı harekâtını destekliyoruz. Bu ulusal mücadeleyi milletçe birlik içinde desteklemeliyiz. Bu süreçte yapılan menfi propagandalara karşı milletimizin dikkatli olacağından şüphemiz yoktur.” dedi

“Türkiye ülke güvenliğini ve geleceği için başlattı bu meşru operasyonlara bazı ülkeler tarafından işgalci konumunda göstermek istense de Suriye’nin ve hiçbir ülkenin toprağında gözünün olmadığı şuana kadar sergilediği duruştan gayet nettir. Suriye’nin egemenliğine saygı gösterilerek yürütülen bu operasyonda amaç terör örgütleri olup sivil nüfusun güvenliğine gösterilen hassasiyet ve dikkat en üst noktadadır. Ayrıca sivillerin evlerine geri dönmesinin sağlanması ve yolunun açılması bölge halkı için umut verici olmuştur. Ulusal güvenliğin temin edilmesi bölge barışının sağlanması amacı ile bu yola çıkan devletimiz ve bu bu yolda bizim güvenliğimiz için canını ortaya koyan kahraman askerlerimizin alnın akı ile başarılı olacaktır inşallah.” Diye konuştu.

“Şehitlerimize Allahtan rahmet ailelerine ve milletimize sabır ve başsağlığı diliyoruz. Mekânları cennet olsun dualarımızla askerlerimize destek olmaya çalışıyoruz. Rabbim onları korusun muvaffak eylesin.”

Haber: Mehmet Kaması

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2018, 15:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER