Urfa STK'lardan CHP'li Tanal'a Büyük Tepki

Şanlıurfa STK Platform başkanı Faruk akbaş Twitter hesabından CHP İstanbul milletvekili Mahmut tanala Sosyal medya hesabından büyük tepki gösterdi.

Urfa STK'lardan CHP'li Tanal'a Büyük Tepki

CHp istanbul Milletvekili Mahmut Tanal Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 1 Turda kazanmasına TWitter hesabından şu tepkileri göstermişti;

CHP İstanbul Milletvekili Şanlıurfalı Mahmut Tanal, 24 Haziran'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 1. turda kazanmasına büyük tepki gösterdi. Tanal "Bırakın sevinsinler. Yapılan yol ve köprüleri kemirerek, buzdolabı yalayarak beslenirler" dedi.

Seçim sonuçlarını eleştiren CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, İYİ Parti ve Saadet Partisi'nin desteği ile meclise 1 CHP'li vekil gönderen Şanlıurfalılara hakaret etti.

CHP'li Tanal, Bugün fındık fiyatlarına ağlayan Giresun, Ordu'nun %65 oy veriyorsa, turizmin bitmesinden yakınan Antalya % 43 oy veriyorsa, Suriyelilerden illallah eden Urfa, Antep, Kilis %51 oy veriyorsa, burda bir sorun var. Çorum, Yozgat ve Kırşehir açık ara birinci çıkartıyorsa Millete müstahaktır.

"3 - Lakin bu saydıklarım bizden çok onları etkiliyor, asıl kaybeden onlar. Bırakın sevinsinler. Yapılan yol ve köprüleri kemirerek, buzdolabı yalayarak beslenir, dünya liderleriyle övünüyorlar. Alında sürünenler halinden memnun. Onlar haklı, bizler haksızız . İstanbul 3 köprünün garantili geçiş ücreti Şanlıurfalılar da ödüyor. Çoğu İstanbul’a hiç gelmemiş, Köprüyü kullanmıyor. Ancak köprü nedeniyle AK Parti'ye en fazla oy veren il oluyor... " 

CHP’li Tanal’ın Şanlıurfa ve diğer iller için yaptığı hakaret içerikli açıklamaları üzerine bugün Adliye’ye giden Eyyübiye Belediye Başkan Yardımcısı Necmettin Sağlam CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal hakkında suç duyurusunda bulundu. Tanal Şanlıurfa’ya hakaret edemez diyen Necmettin Sağlam, CHP Milletvekili  ve sözde Şanlıurfalı Tanal, 24 Haziran seçim sonuçlarını hazmedememiştir. Dedi.

Şanlıurfa STk Platform başkanı Faruk Akbaş İse Twitter hesabından CHP'li tanal karşılık vererek tepki gösterdi;

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2018, 21:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER