Urfa Sorunları Meclis Gündeminde

MHP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Özyavuz Urfa esnaf ve çiftçilerin sorunlarını meclis gündemine taşıdı.

Vekil Özyavuz Şanlıurfa'da ekonomik krizden dolayı esnafın üzerindeki BAĞ-KUR ve SSK prim yükünün hafifletilmesi, elektrik faturalarında düşük fiyatlar uygulanması bölgenin ekonomisine çok büyük bir katkı yaratacaktır. Esnaf ve çiftçilerin Ziraat Bankası ve kooperatiflere olan borçlarının ötelenmesi ve borçların faizlerinin kaldırılarak yapılandırılması esnaf ve çiftçimiz için çok önemlidir. Açıklamasında bulundu.

Millî güvenliği için kahraman askerlerin icra ettiği Barış Pınarı Harekâtı'ndan dolayı özellikle Akçakale ve Ceylanpınar esnafı bir ay süreyle iş yapamadığını dile getiren Vekil Özyavuz Bu ekonomik durgunluğun amorti edilebilmesi için Akçakale ve Ceylanpınar esnafının SSK prim ödemelerinin bir aylık da devlet tarafından karşılanmasını istedi.

Bölgenin elektrik kurumu olan DEDAŞ'a çiftçilerin borçlarından dolayı elektrik sulama ücretleri 35 liradan 70 TL'ye çıkarttığını belirtti.. Bu borçların yapılandırılıp veya silinmesi çiftçilerimizin üzerindeki yüksek sulama ücretlerinin düşürülmesi büyük kattı olacağını söyledi.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2019, 19:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER