Urfa Sıcağı İnsan Her Şeyi Yaptırır

Urfa Sıcaklığından korunmak isteyen Yeşilay Şube Çalışanları, kafaya takılan şemsiye dağıttı. Yapılan bu çalışma ile Şanlıurfa sıcaklığının vatandaşlara her şeyi yaptırır sözünü hatırlattı.

Urfa Sıcağı İnsan Her Şeyi Yaptırır

Şanlıurfa’daki hava sıcaklıkları son haftalarda oldukça artış gösterirken özellikle sahada dışarda çalışan vatandaşlar bu sıcakların en büyük çilesini çekenlerdir. Bu kapsamda Yeşilay Şanlıurfa Şubesi ve Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunca gönüllü üyelere dağıtılmak üzere güneş şemsiyesi bastırıldı. Yeşilay Şubesinde yapılan tanıtımlarına İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fevzi Çelik, TKDK İl Müdürü Sadık Yetim, Cansuyu İl Başkanı Ahmet Buğurca, Bakkallar Bayiler Oda Başkanı Mehmet Altun, Yeşilay Şube Başkanı Muharrem Çelik ile çok sayıda üye katıldı.

Katılım çiğköfte partisi, partisi ile devam etti. Şube Başkanı Muharrem Çelik sosyal medya üzerinde yaptığı paylaşımda şu sözlere yer verdi; “Yeşilay Şanlıurfa şubesi üyelerini güneşten korumak için şemsiye bastırdı. Yeşilay Şanlıurfa şube başkanı Muharrem Çelik yaptığı açıklamada tarım ve kırsal kalkınmayı destekleme Kurumu İl Müdürü Sayın Sadık Yetim ile işbirliğine giderek Yeşilay üyelerine, gönüllülerine yönelik Güneş şemsiyesini tasarlayıp bastırdık. Şemsiyelerde beyaz zemin üzerine Yeşilay logosu ile TKDK logosu yer almakta. Şemsiyeler başın üzerinde güneşin doğrudan etkisini azaltacak biçimde tasarlanıp bastırıldı. Sıcak iklime sahip olan yazları 50-60 dereceyi bulan Şanlıurfa sıcaklarından korunmak için bu çalışmaya koyulduk. Bunun için de bir tanıtım programı şubede düzenledik. Tanıtım programında genç hukukçu Fatih Altun’da Yeşilay üyelerine kurumsal İmaj konulu bir seminer verdi. Bestekâr ve ses sanatçısı Cemil Sezgin de Yeşilay üyelerine müzik ziyafetinde bulundu. Çelik katılımcılara çiğ köfte ikram ederek misafirlere Yeşilay'ın faaliyetlerini anlattı. Düzenlenen şemsiye takdim gecesinde İl Milli Eğitim şube Müdürü Fevzi Çelik, TKDK il müdürü Dr. Sadık yetim, Cansu'yu Şanlıurfa il Başkanı Ahmet Buğurca, Bakkallar bayiler oda başkanı Mehmet altın, Yeşilay yönetim kurulu üyeleri, Suriye komisyonu, sanat Komisyonu, gençlik Komisyonu üyeleri katıldı. Program sonrasında Yeşilay Şanlıurfa Şube Başkanı Muharrem Çelik desteklerinden dolayı Doktor Sadık Yetim, Bakkallar bayiler Oda Başkanı Mehmet Altın ve genç hukukçu Fatih Altun’a birer plaket takdim etti. Tüm katılımcılara da güneş şemsiyesi hediye etti.” dedi.

Haber: Mehmet Kaması

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER