Urfa Milletvekillerinin Yeni Görevleri Belli Oldu

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki yeni dönem milletvekillerinin görevleri belli olurken,AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar ve Halil Özcan TBMM’deki eski görevlerine devam etti

Urfa Milletvekillerinin Yeni Görevleri Belli Oldu

AK Parti'nin basına kapalı grup toplantısında, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlık Divanında AK Parti'ye düşen üyelikler ile Grup Yönetim Kurulu üyeleri seçildi.

26. Dönem AB Uyum Komisyonu Başkanı olan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar 27. dönemde de AB Uyum Komisyonu Başkanı olarak eski görevine devam etti.  24.25.26.ve 27.dönem AK Parti Şanlıurfa Milletvekili olan Halil Özcan TBMM İdari Amiri olarak görevlendirildi. Özcan aynı zamanda Türkiye Suudi Arabistan Parlamentolar arası Dostluk Grubu Başkanı görevini yürütüyor.

İlk kez milletvekili olan Gülender Açanal ise Julide Sarıeroğlu'nun başkanlığını yaptığı Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu'na sözcü seçildi. AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri Milli Savunma Komisyonunda Üyesi, Ahmet Akay TBMM Çevre Komisyon Üyesi, CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydinlik TBMM İnsan Hakları Komisyonunun Üyesi oldu.

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2018, 11:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER