Urfa Konuşur, Antep Yapar!

Şanlıurfa’nın tanıtımı noktasında yerel yönetimler sınıfta kalmaya devam ederken Gaziantep tanıtımına bir yenisini daha ekliyor.

Urfa Konuşur, Antep Yapar!

Şanlıurfa ve Gaziantep arasındaki rekabet her geçen gün artıyor. Gaziantep ilk olarak Urfa Fıstığını kendi bünyesinde pazarlayarak Antep fıstığı adı altında piyasaya sürerken hemen akabinde Göbeklitepe’nin turist akışını kendi ili üzerinden sağlayarak Gaziantep’i Göbeklitepe’nin üssü konumuna getirdi.

''FATMA ŞAHİN DUR DURAK BİLMİYOR''

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Antep Fıstığı ve Göbeklitepe atağının ardından Şanlıurfa’nın gözdesi sakin şehir Halfetiye rotasını çevirdi. Halfeti’nin komşusu Rum Kalede her geçen gün yeni bir projeye imza atan Başkan Şahin, son olarak Rumkale’ye teleferik yapacağı duyurdu.

Şanlıurfalı vatandaşlar Başkan Şahin’in çalışmalarının karşısında Şanlıurfa’nın sahipsiz olduğunu ve Halfetiyi de zamanla kaybedeceklerini belirtiyor.  

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin yıllardır Halfeti’de yol çalışması yaptığını aktaran vatandaşlar Halfeti’ye giden turistlerin yol çalışması nedeniyle birçok kaza atlattıklarını belirtiyor.

''BALIKLIGÖL MÜ? YOK ARTIK…''

Başkan Şahin, Gaziantep’in Yazvuzeli ilçesine bağlı Yarımca köyüne Şanlıurfa’nın simgesi olan dini, tarihi ve turistik açıdan değerli bir yere sahip olan Balıklıgöl’ün yapayını yaparak Şanlıurfalı vatandaşların tepkisine neden oldu.

Yarımca Balıklıgöl adını verdiği köye giderek balıklara yem atan Başkan Şahin sosyal medyada Şanlıurfa halkının sert eleştirilerine maruz kaldı. Peygamberler Şehri Şanlıurfa’nın kalbi konumundaki Balıklıgöl’ün Gaziantep’te yaşatılması turizmi olumsuz etkileyip etkilemeyeceği eleştirilerine yol açtı.

''BAŞKANLAR, MİLLETVEKİLLERİ VE STK BAŞKANLARI NE İŞ YAPAR?''

Şanlıurfa’nın her geçen gün tarımda, enerjide, sanayide, turizmde, sağlıkta ve sporda geriye giderken Gaziantep’in her geçen gün gelişip büyümesi Şanlıurfa’nın sahipsiz olduğunu gösterirken yerel yönetimin, milletvekillerinin ve STK’ların ne iş yaptığı sorusunu akıllara getiriyor.

Milletvekillerin ve Belediye Başkanlarının sürekli il dışında olması gerekli olan yol, alt yapı, üst yapı gibi çalışmalardan başka Şanlıurfa’yı tanıtacak çalışmaların yapılmaması büyükşehir ünvanını zedeliyor.

Şanlıurfa’nın ekonomik kaynaklarına ve turist kaynaklarına ekstra bir şey katmayan vekiller ve belediye başkanları vatandaşın tepkisini topluyor. Yanı başımızdaki Gaziantep’in fıstık derken, Göbeklitepe derken şimdi de Yapay Balıklıgöl ve Rumkale adı altında Halfeti’yi kendilerine çekmeye çalışması yok artık bu kadarda sahipsiz olunmaz dedirtiyor.

Urfanatik/ Fatma KIRMIZI

URFANATİK

YORUM EKLE
YORUMLAR
cacık olmaz
cacık olmaz - 3 ay Önce

Sıra gecesi ekibinden ne bekliyorsunuz. Bunlar ancak halay çekip, beylik laflar edip şovenlikten öteye geçemezler. Gidenlerde aynı gelenlerde aynı. Bir ulaşım fısbus projesi yapıldı kimse hesabını sormadı. O proje yapılırken padişahım çok yaşa diyenler şimdi de yenisine padişahım çok yaşa diyor. Bunların urfa sevdası döner koltuk kadardır. koltuk döndükçe urfa sevdası onlar için vardır. Koltuk yoksa makam yoksa sevda da yoktur. toplantı yapsınlar, yesinler, içsinler mekan sahibi arkadaşlarını dostlarını zengin etsinler. Vur patlasın çal oynasın.

mehmet
mehmet - 3 ay Önce

En iyisi gidip antebe yerleşmek.Ama ben yaşadım her şeyleri abartı.Fakat takdir etmemek elde değil.Ne olur bir Urfalı da çıkıp şu değerlerimizi layıkıyle temsil etse,onları başka illere kaptırmazsa.bu bir insani duygudur.Yeter artık bu değerlerimizi çalanlara bir dur deyin.yoksa vebal altında olursunuz.

mehmet kardeşim
mehmet kardeşim @mehmet - 3 ay Önce

Mehmet kardeş, Fatma Şahin haklı olarak şehrine sahip çıkan ve şehrini kalkındırmaya çalışan bir kişi olarak yaptığı çalışmalar ve refleksler haklı görülebilir. Biz Fatma Hanımı suçlamıyoruz. Asıl suçlu olan bu şehrin iliklerine kadar işlemiş, her renge ve kişiliğe bürünen sözde urfa sevdalıları. Şehrin içinde aylardır direkler ve üstünde teller var kimse demiyor ki arkadaş bu proje ne oldu. Buna göz yuman ulaşım daire başkanı halen görevde. Bu projeye ne kadar harcandı ve toz oldu. kimse bunları sormuyor. Göstermelik bir Turizm A.Ş kurmuşlar ne olduğu belli değil. Eş dost ahbap ilişkisi ile şehir yönetiliyor. Çevik Kuvvet kavşağı ibretlik gibi karşımızda duruyor. Piazza yolu aynı ibretlik görüntü içeriyor. Oturmuşlar Urfasporu konuşuyorlar. Urfaspor devletin takımı mı ki tüm başkan ve vekiller bununla ilgili toplantı yapıyor. Kardeşim işin özeti bunlar iş bilmediği için işsiz güçsüz insan işleri yapıyorlar. Bu sebeple Fatma Şahin'e helal olsun diyorum.

Urfalı zaza
Urfalı zaza - 3 ay Önce

Demirkol un aday olmayınca kasadaki parayı bitirme hırsı tuttu. Vali konağı camii sinde bahçeye elektirikli bahçe halısı benzeri bir şeyler koydu. Çok hayır severdi başkanımız. Şimdi hayırları nın devamını diliyoruz. Ama yapmaz, yapamaz çünkü şimdi cepten çıkar. Tabi fatura nasıl kesildi onuda Allah bilir.

Urfalı
Urfalı - 3 ay Önce

Helal olsun anteplilere ben bir urfalı olarak urfanın tümünü antebe veriyorum adam nasıl sahip çıkılır biliyor

Yılmaz Diyar
Yılmaz Diyar - 3 ay Önce

Nüfusumuz Urfa kütüğü lütfen kusura bakmayın hemsehriler. 16 yıldır Antep'ten de fazla meclise vekil gönderdik. Ahmet'iyle Hatice'si ile ama neticeye bak. Foss..! Fıstık onlarda çiğköfte bunlarda tarihin kaymağı şunlar da. Sen, avucunu yala. Sahip cikilmadi. Varsa yoksa sıra gecesi yok efendim, isot. Antep'in fatma'sı çığır açıyor da bizim Fatma'lar askere mı kaçıyor. Ulan, nikah bizde miras bizde bacaklar, başkasının omuzlarında. Ne demiş Mahmut Tuncer: "dürüdürü düttürii millet(Antep) malı götiri...

SIRADAKİ HABER