Urfa Dilencilerden Geçilmiyor!

Şanlıurfa’nın kent merkezi başta olmak üzere birçok ilçelerimizde dilencilerin istilasına uğradı.Mahalle kaldırımlarında, Kırımızı ışıklarda araçlardan para isteyen çocuklar bir türlü engellenemiyor.

Şanlıurfa'nın işlek caddelerinde hemen hemen her köşe başında dilenen dilenciler vatandaşları isyan ettirdi. Kentte bulunan dilenciler yetmezmiş gibi Suriyeli mültecilerinde dilencilik yapması Şanlıurfalıları çileden çıkarttı.

Şanlıurfa merkezinde esnaflık yapan vatandaşlar Suriyeli dilencilerden bıktıklarını yetkililerin bunlara karşı önlem almalarını istediler. Esnaflar, işyerimizi açtığımızdan itibaren siftah bile etmeden dilencilerin biri gidip biri geliyor. Allah versin demekten bıktık. Dilenci bir değil, beş değilki yardım edelim her  dakikada bir dilenci kapılara dayanıyor.Kentin bazı mahallelerinde kaldırımda uyuya kalan dilenci yoldan geçen vatandaşların korkusuna neden oldu.Yoldan geçen birçok vatandaşlar ise hangi devirde yaşıyoruz bu halimiz ne olucak diye ifadelerini kullanarak bu tip dilencileri biran önce toplanmasını ve suriye uyruklu olanları sınır dışı etmelerini istedi. 

URFANATİK

YORUM EKLE
YORUMLAR
abdo
abdo - 1 yıl Önce

ekonomi iyi olduğundan olmasın...

Mmm
Mmm - 1 yıl Önce

Uyuşturucu kullanmış sanki.

Şanlıurfa'lı
Şanlıurfa'lı - 1 yıl Önce

karaköprü ilçesinde herhangi bir olumsuzluk yok buradaki zabıtalar işinin hakkını veriyor. ne zaman arasak anında olay yerinde oluyorlar buradan karaköprü zabıta ekiplerini tebrik ederim.. Ama söz konusu diğer merkez ilçeler de durum vahim kimsenin umurunda değil..

SIRADAKİ HABER