Urfa'da Şehit Düşen 9 Aylık Suriyeli Bebek Defin Edildi

Barış Pınarı Harekatında şehit olan Suriye uyruklu 9 aylık bebek ve Muhammed Omar Saar Akçakale'de defin edildi.

Urfa'da Şehit Düşen 9 Aylık Suriyeli Bebek Defin Edildi
Barış Pınarı Harekâtının icra edildiği 10 Ekim 2019 Perşembe günü Suriye’den Akçakale’ye atılan havan topu ve roket mermisinin, kendisinin ve kardeşlerinin bulunduğu evlerine isabet etmesi sonucu harekâtın ilk bebek şehidi oldu. Olayda, küçük Muhammed ile aynı odada bulunan iki kardeşi de yaralandı.
Şehit olan Suriye uyruklu 9 aylık bebek ve Muhammed Omar Saar Binlerce vatandaşın katılımı ile Akçakale sanayi camisinde kılınan Cuma namazın ardından Akçakale yeni aile mezarlığına defin edildi.
Suriye’deki iç savaştan dolayı Türkiye’ye gelen muhacir bir ailenin çocuğu olarak 4 Aralık 2018’de Akçakale’de dünyaya gelen Muhammed Ömer Şaar, 6 kardeşin en küçüğü idi.

Akçakale Farabi İlköğretim Okulu'nda okul hademesi olarak çalışan Baba Şahar, şunları söyledi; ''biz evde otururken ansızın bir patlama duydum çocuklarımın bulunduğu odada büyük bir gürültü olduğunu duyunca hemen odaya koştum üç çocuğumun da yaralı bir şekilde yerde yattığını gördüm korku ve öfke ile birlikte hemen çocuklarımı kucağına alıp hastaneye kaldırdım. Hastanede 2 kızım ağır yaralı olarak tedavileri sürmekte en küçük oğlum Muhammed ise maalesef PYD tarafından atılan havan mermisi yüzünden mağdur oldu ve şehit oldu. Ben Türkiye Cumhuriyeti devletimize ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a güveniyorum Çocuğumun kanı yerde kalmayacak her türlü şehidimin bedelini bu zalim PKK PYD ödeyecektir Ben Türkiye'de yaşadığım müddetçe bu bayrağımın gölgesinde yaşıyorum ve ülkeme döndüğümde Türkiyeli İnsanların yaptığı iyiliği asla unutmayacağım Benim çocuklarımı hastaneye götüren kardeşlerim hepsi Akçakaleli ve buradaki hayırsever İnsanlar kendilerine ve Bana sahip çıkan bütün yetkililere teşekkür ediyorum özellikle Şanlıurfa valisi ve Akçakale kaymakamımızın bana ve aileme gösterdiği yakın ilgiden dolayı teşekkür ediyorum Bugün oğlumun cenazesine katılan bütün Türk halkına da teşekkürlerimi sunuyorum.

Şahar'ın diğer çocukları  Yasemin (5) Hale(12) yaşında. İki çocuğun hastanedeki tedavisi sürüyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2019, 14:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER