Urfa'da İsrail ve ABD protesto Edildi!

Şanlıurfa'da cuma namazı sonrası ABD’nin İsrail Büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasına tepki gösterilirken, Filistinlilerin düzenlediği Büyük Dönüş Yürüyüşü’ne de destek verildi.

Urfa'da İsrail ve ABD protesto Edildi!

Dergah Cami önünde toplanan Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, ellerinde Filistin bayrakları ve çeşitli pankartlarla Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump kararıyla Tel Aviv'de yer alan ABD'nin İsrail Büyükelçiliğini Kudüs'e taşınması ve Kudüs'ü İsrail Devleti'nin başkenti olarak tanıma kararını, basın açıklamasıyla protesto etti. 

Şanlıurfa Balıklıgöl'deki Dergah Camii'nde yüzlerce kişi cuma namazı sonrası İsrail ve ABD aleyhine sloganlar attı. Basın açıklamasının da yapıldığı gösterilerde İsrail ile ABD'nin Kudüs kararı bir kez daha lanetlendi.

Tekbir sesleriyle yankılanan meydanda konuşan Eğitim Bir - Sen Genel Başkan Yardımcısı Atilla Orçun, ABD'ye İsrail'i Washington'a götürmesi tavsiyesinde bulunarak, "Emperyalist oyunları Müslümanlar olarak bozacağız. Asla akıllarından çıkartmasınlar ki biz Müslümanlar olarak, ümmet coğrafyasında birliğimizi ve beraberliğimizi, dirliğimizi sağladığımız sürece asla ve asla başaramayacaklar. Buradan katil ABD'ye şu çağrıda bulunuyorum, İsrail'e yer mi arıyorsun, götür Washington'a, al yanına ve bu Ortadoğu'yu bu virüsten, bu zulümden kurtar. Samimiyse, insanlık için bir şey yapacaksan al koynuna besle ama bu virüsü ümmet coğrafyasının kalbinden çıkart. Biz diyoruz ki Kudüs Filistin'in başkentidir, Kudüs Müslümanların başkentidir" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şakşakçi baboo
Şakşakçi baboo - 1 yıl Önce

Kardes fiilî olarak ne var Kahrolsun İsrail demekle İsrail kahrolmuyor imanin son noktasına gelmisiz sadece dilimizle beddua ederek balcan isot ciğer dusunmekten din kardeslerimizi unuttuk

SIRADAKİ HABER