Urfa'da Beklenen Müjde! 1 Aya Trafiğe Açılıyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa trafiğinin kalbi niteliğindeki Çevik Kuvvet Köprülüğü kavşağında başlatılan asfalt çalışmalarını yerince inceledi. Başkan Beyazgül, “Amacımız, bölgede trafiği Eylül ayı sonuna kadar gidişli gelişli bir şekilde trafiğe açmaktır” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün Ankara ziyaretlerinde başlattığı girişimler neticesinde Çevik Kuvvet Köprülü kavşağında çalışmalar geçtiğimiz günlerde hızlandı. Alanda Büyükşehir Belediyesi teknik kadroları ve yüklenici firma yetkilileri ile incelemelerde bulunan Başkan Beyazgül, çalışmaların hayırlı olmasını diledi.

Burada bir açıklamada bulunan Başkan Beyazgül, “Şuanda çevik kuvvet kavşağında yüklenici firma yetkilileri ve Büyükşehir Belediyesi teknik personellerimizle birlikte yapılan çalışmaları yerinde inceliyoruz. Asfalt serim çalışmaları hızla devam etmekte bu asfaltların seriminin bir kısmı yüklenici firmamıza bir kısmı da Büyükşehir Belediyemize ait. Yüklenici firma yetkililerimize ve Büyükşehir Belediyesi teknik kadrolarımıza talimatımız şudur ki yoğunluğun fazla olduğu Eylül ayı sonuna kadar bu yolu gidişli gelişli bir şekilde trafiğe açmaktır.

Arkadaşlarımız ve işçilerimiz aynı hassasiyeti sergileyerek gece gündüz bir şekilde çalışmaktadırlar. Köprülü kavşakta uzun süredir bir sıkıntımız vardı ve bu sıkıntıları Allah’ın izni ile Eylül ayının sonuna kadar tamamlamış olacağız. Memleketimiz için de Allah hayırlı uğurlu etsin, Çevik kuvvet kavşağı kısmi olarak bitirilmiş olacak. Köprülü kavşağın tünel kısmındaki çalışmalar devam edecektir ve şuanda açılacak olan kısım üst kısımdır. Bu da Karaköprü-Şanlıurfa trafiğini oldukça rahatlatacaktır” diye konuştu.

Çevik Kuvvet Köprülü Kavşağı üzerindeki asfalt çalışmaları; Karayolları 9. Bölge Müdürlüğünce bağlantı yolları ise Büyükşehir Belediyesi ekiplerince yapılarak Diyarbakır-Şanlıurfa yönleri araç trafiğine açılacak.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan
hasan - 2 hafta Önce

ya çocukla dalga geçer gibi 2 ay kaldı 1 ay kaldı deniliyor. bu başkan sadece milleti geçiştiriyor. ne yaptıkları bir proje var nede devam ettikleri. varsa yoksa millette zam yaparlar.

urfa
urfa - 2 hafta Önce

bağlarbaşıa giden yolun açılması.karaköprüden bağlarbaşı ahmet yeseviye ordan trafik tıkanıyor.

Ferhat
Ferhat - 2 hafta Önce

Sayın fakıbaba en gec eylül 15 de çift yönlü gidip geliş acılacak demişti . Hayırdır ne oldu yine 15 gün daha ertelendi. Okullar acılıyor başkan uyuma kendinize bir çeki düzen verin vatandaşın aklıyla dalgamı geciyorsunuz. Sizi bu makama bu halk getirdi kıymetini bilin. Saygılar

Urfalı63
Urfalı63 - 2 hafta Önce

Allah bir daha size oy vermeyi nasip etmesin,urfada iki yol ile bizi canımızdan bıktırdınız

SIRADAKİ HABER