Urfa Büyük Çalıştaya Hazırlanıyor

TÜMSİAD Şanlıurfa Şubesi sekretaryasında, mimarlar, şehir plancılarının ve sektör temsilcilerinin katkılarıyla düzenlenen çalıştay ay sonunda gerçekleştirilecek.

Urfa Büyük Çalıştaya Hazırlanıyor

Şanlıurfa’nın şehir vizyonunun ele alınacağı toplantıya Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın yanı sıra Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin de katılması bekleniyor.

Şanlıurfa’nın şehircilik sorunlarının ve inşaat sektörünün karşılaştığı problemlerin tartışılacağı çalıştaya günler kaldı. TÜMSİAD Şanlıurfa Şubesi sekretaryasında, mimarlar, şehir plancılarının ve sektör mensuplarının katkılarıyla düzenlenen çalıştay bu ayın sonunda gerçekleştirilecek. Programa Şanlıurfalı müteahhitler ve ilgili kurum amirlerinin yanı sıra Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın yanı sıra Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin de katılması bekleniyor.

Konu hakkında bilgi veren TÜMSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Mehmet Sadık Sade toplantının bir benzerinin geçen yıl da düzenlendiğini söyledi. Şanlıurfa’da inşaat sektöründeki istihdam oranının Türkiye ortalamasının çok üzerinde olduğuna dikkat çeken Başkan Sade, dolayısıyla sektördeki problemlerin çözümünün istihdama ve ekonomiye direkt olarak yansıyacağını belirtti.

Tüm çalışmalarda olduğu gibi bu toplantının da somut çıktılara sebep olmasını beklediklerini söyleyen Sade, “TÜMSİAD Şanlıurfa Şubesi olarak 2017 yılında şehircilik ve inşaat sektörünün sorunlarını ele aldığımız bir toplantı düzenledik. Müteahhitlerimizin tamamına yakınının katıldığı bu toplantının daha genişletilmiş şeklini yapmayı düşündük.

 Özellikle tüm belediye başkanlarımızın katıldığı ve bakanlık yetkililerinin katılımıyla bir çalıştay düzenleme fikrimizi sayın Bakanımız Ahmet Eşref Fakıbaba ile paylaştık. Sağ olsunlar örnek bir duyarlılık göstererek bu toplantıya Çevre ve Şehircilik Bakanımızı da davet edeceğini söyledi.

Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Bu ayın sonuna doğru toplantımızı gerçekleştireceğiz. Arkadaşlarımız şu anda toplantının içeriği hakkında görüş alış verişlerinde bulunuyorlar. Mimarlarla ve şehir plancıları arkadaşlarla toplantılar düzenleyerek gündemi belirlemeye çalışıyorlar. Bakanlarımıza ve yetkililerimize en elzem sorunları aktarmak ve çözüme doğru yol yürümek çabasındayız. Başta sayın Bakanımız Fakıbaba olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER