Urfa, 1970’li Yılların Köy Nostaljisini Yaşıyor

Soğuk ve yağışlı havayla birlikte kentte elektrik kesintileri iyice sıklaştı. Bundan Karaköprü'deki mahalleler de etkileniyor. Uzun süreli elektrik kesintisi en çok Doğalgaza bağlantısı yapılmadığı için yeni konutların olduğu bölgede ailelerin elektrikle ısınmaya çalıştığı TOKİ Maşuk'ta hissediliyor.

Urfa, 1970’li Yılların Köy Nostaljisini Yaşıyor


 

ŞUTSO Başkanı İbrahim Halil Peltek, şikâyetleri ilettiği Dicle EDAŞ İl Müdürü Osman Hondu, Maşuk Bölgesine İndirici Merkez Kurulmasının 2019 yılı yatırım planına alınacağı sözünü vermişti.

Vatandaşlar, seslerini son günlerde sosyal medyadan dillendirmeye

Çalışıyor. Paylaşımlara kesinti bildirimine Dicle EDAŞ'tan mesaj yoluyla gelen 'Arıza giderilecektir' mesajları da eklendi.

İşte o paylaşımlardan bazıları:

Yusuf Sabri Dişli: 3 yılda nüfusu 50 bin artan ilçeye bir trafo yapmadılar... Kaçak kullanın da, Tedaş'ın da, Dedaş'ın da, Jeneratör kullanıp karanlıktan haberi olmayan ekebirin de (İcra aktörleri)... Canı cehenneme.

Elmas Tuba Güzel: Karaköprü’nün merkezi Akbayır mahallesinde her akşam trafo patlaması ile birlikte saatlerce elektrik kesintisi yaşıyoruz!!!

Fahrettin Olcay: Ne olacak bu sahipsiz Urfa'nın hali nerede siyasiler? Hangi davette yemekteler sesleri çıkmıyor!

Fuat Yücetepe: Sayın Valim, Karaköprü Doğukent’in elektrik sorununa kalıcı bir çözüm rica ediyoruz! Günlerdir aynı sorunu yaşıyoruz. Yeni gelişmekte olan ve hızla büyüyen bir mahallede her gün #elektrikkesintisi Usandık #Urfa karanlıkta kalmasın artık, Lütfen!!

Mahmut Dinç: Canım hemşehrilerim, konuyu ulusal medya ve basına yansıtamadıktan sonra netice almanız mümkün değil. Takip ediyorum, Urfa’da her hangi bir toplu tepki yok. STK’lar sessiz, meclisteki vekillerimiz sessiz. Eğer bir köpeğe yapılan işkence kadar ses getiremezseniz daha çok; ’her yer karanlık‘ gazelini söylersiniz. URFA olarak 2019 mahalli seçimlerde sandıklara gitmiyoruz diye biliyor muyuz? Bu konuda bütün URFA yek vücut olabiliyor mu? Hadi yetkililer o zaman da duyarsız kalsın bakalım. Her hak demokratik ve yasal çerçeve içerisinde kullanılırsa sonuç verir.

Muhammed Emin Alagöz: 28 Kasım'dan beri Urfadayım, belki yüz defa elektrikler kesildi. Kesintisiz neredeyse tek gün yok. Geceleri karanlıkta 1970'lerin köy nostaljisini yaşıyoruz, Akşam yemeklerini romantik (!) mum ışığında yer olduk, Kalırım diye asansöre binmeye korkar oldum. Ve ortada tek bir muhatap yok, Dicle elektriğin Arıza telefonları kapalı.. Sonuç olarak; Bu memleket gerçekten sahipsiz...

Halit Ulutatar: Elektrik Urfa'nın kronikleşmiş yarası.. İyi bit tabip lazım..

Celal Bayer Kırvar: Karaköprü'nün köy olduğu yıllarda bile bu kadar elektrik kesilmemiştir.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 6 ay Önce

Yaz kış aynı hikaye : kaçak elektrik vs. Elektrik parasını her zaman fazlasıyla alan dedaş hizmete gelince bahane üretiyor. Trafo vb yatırım yapmadan psadece para almayı biliyorlar. Marmara'nın bile elektriği Urfadan gidiyor ama biz yokluk çekiyoruz. Hızlı tren, tramvay, alt üst geçit, alt yapı ... yatırımları yapmaya vakitleri olmayanlara söyleyince bunlar bizi sevmeyenlerin oyunu kasıtlı yapıyorlar deyip belki bir iki kişiyi koltuktan alınca herşey düzeliyor propagandasiyla oy avcılığı yapanlardan çözüm istiyoruz yamalarla sorun çözülmüyor maalesef. Özele ihale edince şartnamede bu durumlarda yaptırım maddesi eklenmiştir herhalde Şanlıurfa hak ettiğinin çok gerisinde maalesef...

63urfa
63urfa - 6 ay Önce

Urfa nin en buyuk sorunu dinamik yetismis okumus insan unsurlarini mevcut feodal yapinin olusturdugu torpilzm den dolayi degerlendirememesi liyakatsiz kisilerin kurumlara yonetici olmasi halka devlet hizmetlerinin ulasamamasi ve daha bur cok sorunlar..bu partilerle alakali degik urfa ile alakali bir olay yoksa yanibasimizda antep cok farkli bir yer..urfa gerceklerin bile konusulamadigi kısır döngünün içinde bir sehir veya kasaba dolayisla daha cok elektrikler kesilir. Bu arada urfa fanatige teskkurler tarafsiz yayin yaptigi için

Mehmet
Mehmet - 6 ay Önce

Karaköprüde olunca hemen gündeme geldi eyyubiye bölgesinde hemen hemen hergün bu sorunu yaşıyoruz ama dillendiren yok demekki zenginin elektiriğiyle fakirin elektiriği bile ayrı degerlendiriliyor yazık.

Adil
Adil - 6 ay Önce

Daha urfadan cok su gecer ve ilerleme olmaz her sey torpil bu sehirde kamu kurumlari rotasyona tabi olmali belediye calisanlari hepsi urfali bu yanlis baska illerden kpss sinavi ile perdonel alinmali urfa li personel baska illerde calismali yoksa urfada gorevlerini yapmazlar

mehmet
mehmet - 6 ay Önce

sırf bu tedaş yüzünden yemin ettim sandık ta oy kullanamyacağım

pelemon
pelemon - 6 ay Önce

evet karaköprü gününden beri köydür. ve köy kalacaktır.
modern köydür. dairelerin 400 500 milyara olduğu lüküs bir köyy

SIRADAKİ HABER