Uluslararası Bisiklet Turu Tamamlandı

Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan, Malezya, İran, Bahreyn ve Gürcistan'dan toplamda 160 sporcunun katılım gösterdiği 'Uluslararası Mezopotamya Bisiklet Turu' başarılı bir şekilde tamamlandı. Etkinlikte dereceye giren takımlara ve sporculara ödülleri verildi.

 Uluslararası Bisiklet Turu Tamamlandı

7 ülkeden 12 elit bisiklet takımı ile 160 sporcunun katıldığı 629 kilometrelik 'Uluslararası Mezopotamya Bisiklet Turu' Şanlıurfa'da son buldu. Trafikte her türlü tedbirin alındığı turu tamamlayan sporcuların mutlulukları görülmeye değerdi. Tüm sporcuların bitiş noktasını geçmesinin ardından ödül töreni düzenlendi. Vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği ödül töreninde dereceye giren takımlar ve sporcular ödüllerini aldı.

Törene Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Metin Çadırcı, Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Nuri Öztürk, GAP İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Keşküş, Bisiklet Federasyonu Temsilcileri ve çok sayıda spor sever katıldı.

Törende bir konuşma yaparak sporun önemine değinen Vali Abdullah Erin, uluslararası daha nice programları Şanlıurfa'ya kazandıracaklarını söyledi.

Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. Törende dereceye giren takım ve sporculara ödülleri verilirken, etkinlik hatıra fotoğrafı çekilmesi ile son buldu.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
urfalı mehmet
urfalı mehmet - 1 yıl Önce

Başka şehirlerden bisiklet kulüpleri Şanlıurfamıza gelip yarışa girip kazanıp ödüllerini alıp gidiyorlar. Maalesef bizim memleketimiz de bir bisiklet kulübü bulunmamaktadır. Bisikletçiler var onları sahiplenecek yarışa götürecek kulüp kuracak kadar yani mardin gibi güçlü belediyelerimiz yoktur. Nihat çiftçi başkanımız bisiklet kulübü kurmak için söz verdi ama inşAllah sözü yerde kalmaz. Saygılarımla,

SIRADAKİ HABER