Uğur Büyükhatipoğlu Genel Müdür Olarak Emekli Oldu

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile birlikte bakanlıklarda ciddi anlamda değişimler yaşandı. Yapılan değişimlerde Urfalı bürokrat olan Uğur Büyükhatipopğlu’da görevden alınması sonrası Hatipoğlu, genel müdür olarak emekli oldu.

Uğur Büyükhatipoğlu Genel Müdür Olarak Emekli Oldu

Urfalı bürokratlar birer birer Ankara’daki görevlerinden alınmaya devam ediyor. Son olarak Sanayi teknoloji Bakanlığında sanayi Ürünleri güvenliği Genel Müdürü olan Büyükhatipoğlu görevden alınmıştı. Uğur Büyükhatipoğlu’na başka görev verilmeyi beklerken Büyükhatipoğlu, genel müdürü olarak emekliğe ayrıldığını açıkladı.

Bakanlık çalışanları ile vedalaşıp helallik alan Büyükhatipoğlu şu sözlere yer verdi ,”Sevgili mesai arkadaşlarım, Bakanlığımızın değerli çalışanları, Otuz bir yıllık hizmet süremdeki kamu personeli görevimi Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürü olarak 06 Ağustos 2018 tarihi itibariyle emekli olmak üzere sonlandırmış sizlerle çalıştığım süre zarfında mesai kavramını bir tarafa bırakarak sizlerden aldığım destek ve güçle görevimi yerine getirmenin rahatlığını yaşıyorum. Bu süre içinde hem kendi memuriyet hayatımı en verimli şekilde değerlendirmeye hem de üreticilerimizin ve tüketicilerimizin üzerime düşen veballerini düşünerek bildiğim yolda dosdoğru ilerlemeye özen gösterdim. Türk malı imajının değerli hale gelmesini, merdiven altı üretimin engellemesi, haksız rekabetin önlenmesi ve dolayısıyla ülke sanayisinin güçlenerek ekonomiye katkı sağlanmasını ana hedef olarak belirledim. Benimle aynı yolda ilerleyen ve bana destek veren sizler beni asla yalnız bırakmadınız. Bu yüzden sizden gelen destek ve emeklere şükran borçluyum. İl müdürlerimize ve güç koşullarda görev yapan denetçilerimize de teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Şahsıma gösterdiğiniz anlayışın ise her türlü takdirin üstüne olduğunu ifade ediyor ve hakkınızı helal etmenizi rica ediyorum. Sn. Bakanımıza, Bakan Yardımcılarına, Birim Amirlerine ve tüm çalışanlarına, ezcümle Sanayi Teknoloji Vakablığı ailesine teşekkür eder saygı ve sevgilerimi sunarım.” Dedi.

URFANATİK

YORUM EKLE
YORUMLAR
EELO
EELO - 7 ay Önce

HAMDOLSUN ARTIK

SIRADAKİ HABER