Uçan Çatı Az Kalsın Can Alıyordu

Şanlıurfa Evren Sanayi Sitesinde dün akşam saatlerinde birden çıkan fırtınada bir iş yerinin çatısı uçtu. Çatının düştüğü yerde o anda kimsenin olmaması olası bir facianın oluşmamasına neden oldu.

Edinilen bilgiye göre olay dün akşam saatlerinde Şanlıurfa’nın Eyyubi’ye ilçesine bağlı Evren Sanayi Sitesinde yaşandı. Akşam saatlerinde birden şehri kaplayan toz bulutu ile birlikte bastıran fırtınada bir iş yerinin çatısı uçtu. Fırtınanın etkisi ile uçan dev çatının düştüğü yerde şans eseri kimsenin olmaması büyük bir facianın önüne geçilmiş oldu. Çatının düştüğü yerde bulunan bir otomobilde ise maddi hasar meydana geldi. Arabanın arka tarafına düşen çatı can kaybına veya yaralanmasına neden olmazken araçta maddi hasara yol açtı.

Öte yandan çatının sağlam bir şekilde yapılmadığı ve yerine monte edilmediğinden dolayı fırtınadan uçtuğunu belirten sanayi sitesi esnafı, yaşanan olayda yaralanan ve ölen birilerinin olmamasının en büyük tesellileri olduğunu söyledi. Fırtınadan dolayı sitenin elektrik tellerinde de kopma meydana geldi. Fırtına ile birlikte belli bir süre elektrik alamayan sanayi sitesine DEDAŞ ekiplerinin hızlı müdahalesi ile teller bağlandıktan sonra elektrik verildi.

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER