Türkiye'de Gece Yarısı Korkutan Depremler!

Türkiye gece yarısı beşik gibi sallandı. Karabük'te gece yarısı 3.1 şiddetinde bir deprem meydana geldi. Öte yandan merkez üssü Adıyaman'ın Samsat ilçesinde de 4.1 şiddetinde deprem meydana geldi, deprem Şanlıurfa'dan hissedildi.

Türkiye'de Gece Yarısı Korkutan Depremler!

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nün verilerine göre, gece saat 00.46'ta Karabük'ün Yenice ilçesine bağlı Kuzdağ mevkinde deprem meydana geldi. Richter ölçeğine göre 3.1 olarak ölçülen deprem yerin 4.9 kilometre derinliğinde kaydedildi. Depremin ilk belirlemelere göre, can ve mal kaybına yol açmadığı bildirildi.

Deprem, Karabük ve çevre ilçelerde de hissedildi.

ADIYAMAN "SAMSAT" 4.1 İLE SALLANDI

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde Richter ölçeğine göre 4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Kısa süreli paniğe neden olan depremde can ve mal kaybı olmadı. Deprem Şanlıurfa'dan hissedildi ve sosyal medya üzerinden vatandaşlar tedirgin olduklarını belirtti. Kandilli Rasathanesi depremi ilk önce Şanlıurfa/Merkez olarak bildirdi daha sonra bilgiyi revize ederek Adıyaman-Samsat olarak güncelledi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nün merkez üssünü Samsat ilçesine bağlı Kırmacık Köyü olarak saptadığı deprem, saat 01.23'te meydana geldi. Yerin 13 kilometre derinliğinde olan deprem, kent merkezi ve çevre ilçelerden de hissedildi. Kısa süreli paniğe neden olan depremde, can ve mal kaybı yaşanmadı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER