Türkiye'de Bir İlk! Futbolcular Başkanı İstifaya Çağırdı

Şanlıurfaspor'un son zamanlarda yaşadığı ekonomik sıkıntılar ve ard arda gelen istifalar sonrası, Şanlıurfaspor'da oynayan futbolcular yazılı bir açıklamada bulunarak Şanlıurfaspor Kulüp Başkanı Mehmet Yılmaz'ı istifaya davet etti.

Türkiye'de Bir İlk! Futbolcular Başkanı İstifaya Çağırdı

Şanlıurfaspor Kulübü yaşadığı ekonomik sıkıntılardan dolayı ve yönetimdekilerin ardarda verdikleri istifalarla birlikte kapanma noktasına geldi. Yönetimde yer alan isimlerin istifasıyla birlikte Şanlıurfaspor'un halinin ne olacağı bilinmezken bir açıklamada Şanlıurfaspor Kulübü'nde oynayan futvolculardan geldi. 

Urfaspor futbolcuları yaptıkları yazılı açıklamada;

Bilindiği üzere 25.07.2019 tarihinde takım sporcuları olarak bir kamuoyu açıklaması yapmıştık. Söz konusu kamuoyu açıklamamızda Şanlıurfaspor Kulübü'nün yaşaması için gerek ücretlerimizde %30'lara varan indirimleri kabul etmemize; gerekse indirim yapılan alacaklarımızın 3 yada 4 taksite bölünmek suretiyle vadelendirilmesini kabul etmemize rağmen; henüz ilk vadesi gelen çeklerin bankada karşılıkları sorulduğunda banka tarafından bizlere ''alınan çeklerdeki imzanın sahte olduğu ve Mehmet Yılmaz'a ait olmadığının bankaya yine Mehmet Yılmaz tarafından ihbar edildiği, dolasıyla ödeme ile ilgili bir işlem yapılamayacağının bilsinin'' verildiği değerli kamuoyuna paylaşılmıştır.

Anılan kamuoyu açıklamamız sonrası Sn. Mehmet Yılmaz'ın yönetminden bir çok isim birer birer istifa etmişlerdir.

Gelinen bu noktada Sn Mehmet Yılmaz bizlerden süre talep etmiş ve 30.07.2019 tarihinde vadesi gelen çeklerin tamamını ödeyeceğinin sözünü vermiştir. Ancak ne varki bugün 18.30 itibari ile söz konusu çekler hala ödenmemiştir.

Yukarı da yapmış olduğumuz açıklamalarımız dikkate alınmak suretiyle Sn. Mehmet Yılmaz'ın vermiş olduğu sözü yerine getirmemesi sebebiyle, 2. Etap ve 3. Etap kampına katılmayacağımızı bildirir; yine Büyük Şanlıurfspor Kulübü'nün yaşaması için elzem gördüğümüzden Sn. Mehmet Yılmaz'ın istifa etmesinin kulüp adına yararlı olacağı için tüm kamuoyu önünde Sn Mehmet Yılmaz'ı istifaya davet ettiğimizi tüm kamuoyunun bilgisine sunmak isteriz'' ifadelerine yer verdiler. 

Urfanatik/ Fatma KIRMIZI

URFANATİK

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Rojhat
Mehmet Rojhat - 3 ay Önce

Resmen trajikomedi... Nasıl bir şehir bu Şanlıurfa(spor), yeni seçilmiş bir başkan ve sonra olup bitenler.

SIRADAKİ HABER