Türk: Bir Korku İmparatorluğu Kurdular, Yıkacak Güçteyiz

Urfa'da HDP'nin düzenlediği geleneksel iftar yemeğine katılan Ahmet Türk, "Sistemi değiştirecek güce ulaştık. Ve bunu gerçekleştirebilecek olanlar sizlersiniz” dedi.


 

HDP Urfa'da geleneksel iftar yemeği düzenledi. HDP, CHP, EMEP il örgütlerinin katıldığı yemeğe, HDP milletvekili adayları, yerine kayyum atanan Mardin Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Ahmet Türk ve çok sayıda yurttaş katıldı.

Açılış konuşmasını yapan İl Eşbaşkanı Rıdvan Yavuz'dan sonra konuşan milletvekili adayı Nimettullah Erdoğmuş, HDP siyasetinin bir aşk siyaseti, kurduğu demokratik ittifakın bir aşk ittifakı olduğunu söyledi.

Ahmet Türk de yaptığı konuşmada Bu mübarek ramazan ayında bu iftarda sizlerle olmaktan büyük bir mutluluk ve gurur duyuyoruz. Siz yıllarca özgürlük içim mücadele veren bedel ödeyen bir halkın çocuklarınsınız. Elbette bizim mücadelemiz barış ve demokrasi mücadelesidir. Aynı zamanda haksızlığa, hukuksuzluğa, adaletsizliğe karşı da bu mücadelenin içindeyiz. Bunula beraber ülkemizde farklı kesimindeki insanlar, aleviler, Araplar bizim haklılığımız gördü ve mazlumların yanında yer aldı. Bugün bütün düzeni rejimi değiştirecek bir göce sahip olduğumu bilmenizi isteriz.” Dedi.

‘KAZANACAĞIZ'

“Bugün imar affı ile ilgili bir af çıkarıyor ama çiftçi, emekçi ürettiklerinin karşılığını elektrik parasını veriyor. Ve bugün o paralara el konulmuş o şirkete aktarılması için karar çıkarıyor. Bugün Dicle ve Fırat nehri arasındaki topraklar bugün belki Türkiye ekonomisini güçlü hale getirecek belki bu topraklarda yollardan beridir insanlarımız su bekliyor bu topraklara gerçekten hayat verilmesi bekleniyor. Ve bunu da yapacak olan sizlersiniz sizin mücadelenizdir.” Diye konuştu.  

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2018, 12:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
serhat bilici
serhat bilici - 1 yıl Önce

recep ismini agzına desturla al ...hdp bitti bitti kafanıza sokun bunu..teroristler

SIRADAKİ HABER