Troleybüs Güzergah Düzenlemesi İçin Gece Mesaisi Yapıyorlar

Son 5 yılda nüfusu yüzde 25 oranında artan Şanlıurfa’da mevcut ulaşım sorununu aşmak için Trambüs Projesini hayata geçiren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi çalışmaları son hızı ile devam ediyor.

Toplu taşıma bazında toplam hat uzunluğu 844 kilometre olan Şanlıurfa’da yoğunluğun en fazla yaşandığı Abide, Balıklıgöl güzergâhı üzerinde vatandaşlara daha kaliteli ve refah yolculuk yaptırmayı amaçlayan Büyükşehir Belediyesi, 7 kilometreyi kapsayan alandaki çalışmalarında çevre düzenlemsi yapıyor.

Trambüs projesinin teknik ekibi ve Büyükşehir Belediyesi bir süredir gece mesai yapıyor.  Duraklarda turnikelerin montajı çevre düzenlemesi için başlatılan çalışmaların 2 ay içinde tamamlanması planlanıyor. 

Yeni nesil toplu taşıma sistemi ile ulaşımda yüzde 70 tasarruf sağlayan trambüs sistemi aynı zamanda çevreye duyarlılığı ve gürültü kirliliğine neden olmaması bakımından tarihi bölgelerin dokusunu da korumuş olacak.

Trambüs Projesi kapsamında katener kontak teli imalatı çalışmaları Halepli Bahçe civarında tamamlandı. Atatürk Bulvarındaki imalat çalışmaları ardından tüm sistemin test ve devreye alınması gerçekleştirilecek.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2018, 02:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER