Trambüs Test Sürüşleri Başarı İle Tamamlandı

Şanlıurfa'da trambüs test sürüşleri başarı ile tamamlandı. Abide ile Balıklıgöl arasındaki 63 nolu hatta hizmet verecek trambüs, test sürüşünde hiç bir sıkıntı oluşturmaksızın ulaşımını tamamlayarak tam not aldı. 

Trambüs Test Sürüşleri Başarı İle Tamamlandı


 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, kent genelinde faaliyet gösteren yerel ve ulusal basın kuruluş temsilcileri ile birlikte trambüs test sürüşüne katıldı. Toplama merkezinde basın mensupları ile buluşan Başkan Nihat Çiftçi, trambüs ulaşımı ile Atatürk Caddesi, Kapaklı Pasajı, Samsat Meydanı, Demokrasi Caddesi, Balıklıgöl ve Arkeoloji Müzesi ile aynı istikameti kullanarak tekrardan toplama merkezine döndü. Hiç bir sorun olmaksızın yaşanan ulaşımda 7 kilometrelik güzergâhta sürüş yapıldı.

Sürüşün ardından gazetecilere açıklama yapan Başkan Çifti, amaçlarının Şanlıurfa ulaşımına kalıcı çözümler getirmek olduğunu söyledi.

BAŞKAN ÇİFTÇİ: ŞANLIURFA, HİZMETİN EN İYİSİNE LAYIK

Günlük 190 bin vatandaşın ulaşımının sağlandığı Şanlıurfa'da trambüs ulaşımının daha rahat ve çevre dostu bir uygulama olacağını belirten Başkan Çiftçi, "Şanlıurfa'mız için çok önemli olan bir ulaşım projesinin test sürüşünü gerçekleştirdik. Trambüs çağımızın ulaşım sistemi. Sessiz, çevreci ve kapasitesi çok yüksek bir şekilde ulaşımı sağlıyor. Hep birlikte 7 kilometrelik güzergâhı tamamlamış olduk. Rahat ve konforu çok yüksek. Şanlıurfa'mızın tarihi mekânlarında 63 nolu hattımızda hizmet verecek. Tüm makinistlerimiz tarafından gerek hattın gerekse turnike sistemlerinin sürüşü yapılacak. Çünkü 7 kilometrelik hattın 3.5 kilometresini katenerle diğerini katenersiz geçiyor. Yakıt olarak da çok tasarruflu bir ulaşım sistemi. Yakıtı dizele göre 3'te 1'ine benzinde ise 5'te 1'ine kadar indirgemiş oluyor. Bu da ekonomik olarak çok tasarruflu. Bu projeyi hayata geçirdiğimiz için çok mutluyuz. Emeği geçen tüm arkadaşlarımızı kutluyorum. Her zaman dediğimiz gibi Şanlıurfa halkımız hizmetin en iyisine layık" diye konuştu.

ULAŞIM ZİRVESİ 21 KASIMDA

Başkan Çiftçi açıklamasında 21 Kasım'da düzenlenecek Ulaşım Zirvesinin ardından trambüs uygulamasının tam anlamıyla başlayacağını da sözlerine ekleyerek, "21 Kasım'da ise Ulaşım Zirvesi gerçekleştiriyoruz. Zirvenin ardından trambüs uygulamamız tam kapasite hizmete girmiş olacak. Ardından Tramvay sisteminin lansmanını yapacağız. Halkımızdan gelen memnuniyet bizlere çalışmalarımızda güç veriyor. Çalışmalarımız tüm hızıyla sürecektir. AK Belediyecilikte de bu anlayış vardır" şeklinde konuştu.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2018, 12:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
AGİT
AGİT - 1 yıl Önce

Ohhh çok şükür içimiz çok rahat etti emin olun şimdi bu projeden vurduklarınız size helaldir işte ! Yav bi gidin Allah aşkına Osmanbey Hattına yapaydın da en azından gerçekten işe yarardı yazık o öğrenciler ve hastaneye gidecek olan halkımız sabahın köründe boş otobüs gelecek diye dakikalarca bekliyorlar. Onların vebali sizin üzerinizde Allah yedirmesin ne diyelim.

Mustafa
Mustafa - 1 yıl Önce

Hani nerde nihat beyin trambüsleri madem test sürüşleri başarılı neyi bekliyorlar

vatandaş
vatandaş - 1 yıl Önce

Otantik taşlı yollarımızı geri istiyoruz asfalta turist gelmez bunu yetkililer bilmiyor mu ?Mardini gidip görsünler Allah aşkına o yollar sayesinde binlerce turist geliyor

hiram abbas
hiram abbas - 13 ay Önce

gece trafik bey yok meydan trambüs ve nihat çiftçiye kalmış ttrambüs işi ters olursa umarım adalet bey nihat beyi urfa ve belediyeyi zarara ugratmaktan sorusturma açar

Yunus
Yunus - 13 ay Önce

Trambusu osmanbey kampüsten toki ye direk hat yapsanız yeterlidir hem buranın yolları geniştir ayrıca yapacağınız projeleri antep başkanı fatma şahin hanımla istişare yapın belediye ekibi çok iyi

Yusuf
Yusuf - 13 ay Önce

Yakıtta tasarruf edecez diyorsun. Elektriğe yapılan ` zammıda söylesene keke. Pillemi çalışacak bu FISBUS

Sitemli
Sitemli - 13 ay Önce

Tranbus gelir hos gelir leyley limlimley gunduzde gecebilecekmi sn baskannn gece hos nede olsa kimse yok trafik yok yollar bombos guzduz deneme yap gunduz neyse bizde gece bineriz la ne akila hizmet simdi bilmeyen de derki adam yapti yatirimi pasaj onu ve hasimiye viraji ne olacak sn baskan

Urfalı
Urfalı - 13 ay Önce

Tüyü bitmemiş yetmden aldığınızv vergilere yazık. Nasıl hesap wereceksiniz. Allah aşkına o kadar parayı bu boş arabaya wereceğinize sanaayide büyük 1 fabrika açsaydınız. Şu anki dolmuşlarda aynı işi görüyor.


SIRADAKİ HABER