Trambüs İle İlgili Flaş Gelişme! O Tarihte Geliyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Trambüsün Mayıs ayında geleceğini söyledi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, belediye meclis toplantısında Trambüsün Mayıs ayında geleceğini söyledi.

Son meclis toplantısına katılan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye başkanı Nihat Çiftçi Trambüs ile ilgili şu ifadelere yer verdi; “Trambüs projesi altyapısı ve teknik, bakım istasyon çalışmaları tamamlandı. Trambüslerin üretimi noktasında ödenekler verildi parçaları ülkemizin ekonomik durumundan dolayı özelikle konu yüksek olduğu dönemde yüklenici firma tarafından durduruldu. Bakanlık ile görüşmeler yaptı yüklenici firma bakanlıkta bu konu ile ilgili değerlendirme ve yönetmenlik çıkardı; teknolojik durumu yüksek olan dâhili işlerde bakanlık fes etme ve ek süre yetkisi getirdi. Çünkü baya bir zarar ediyordu fes etme ve ek süre isteme yetkisi verdi. Firmamız bellidir yerli üretim ama Alman ortağı olan fakat birçok parçası da Almanya'da geliyor burada da üretim gerçekleşiyor. Yapılan görüşmeler ve yazışmalar neticesinde sözleşmenin tarihi geçtiği için süre uzatıldı ve dolasıyla Mayıs içerisinde trambüs teslim edileceğini şuanda üretimin gerçekleştiğini ve devletin kendisine vermiş olduğu ek süreyi kullandı işin gerçeği budur. Bu konu hakkında çok büyük spekülasyonlar oluyor.” diye konuştu

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2019, 16:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
urfali63
urfali63 - 8 ay Önce

NEREYE GELİYOR . HANİ TEST SÜRÜŞÜ YAPILMIŞTI .NE OLDU GERİ Mİ GİTTİ Kİ GELECEK DİYORLAR??????

Sahipsiz urfa
Sahipsiz urfa - 8 ay Önce

Daha ne kadar kandırılacak bu millet ! Yazık !

halo
halo - 8 ay Önce

insanlar niye bukadar yalancı oluyorlar anlamıyorum
oysa derevçin Allahın düşmanıdır diyorlardı küçükken bize şimdiki büyükler çok derevçin olmuşlar yavvv

Sahipsiz hakikaten
Sahipsiz hakikaten - 8 ay Önce

Kim ne kadar doyarımın peşinde

Hakan güney
Hakan güney - 8 ay Önce

Erkekçe çık deki bu iş olmuyor. Özür dilerim de çocuk eğliyor beyefendi. İhale kanunu çok şükür biliyorum belirlenen sürede teslim edilmezse sözleşme iptal olur verdiği teminat gelir kayıt edilir firma yasaklı olur.

urfalııı
urfalııı - 8 ay Önce

istanbul izmirde 40 sene önce olan ve son otuz senedir hurdalıga atılan metrobüsler bilmeyende der ne yapdılar metrobüs dedigin yerin altından raylı olur sizin yapdıgınız taş devrinden kalma bişey,oda okadar masraf etdiniz yollar müsait degil die bi dünya masraf halkın cebinden çıktı yollaramı işsizligemi zamlara suya vergiye zamlaramı el atdınız ne yapdınız boşş ve halkın cebinden çıkan paralar sayenizde olan halka oldu cebinizden çıkmadıya umurunuzda degil işsizlk ekonomi gençler heba oluşu kimin umurunda degişim şart o yüzden cevheri gelecek urfa huzur bulacak ve yanlışı yapanın yapdıgı yanınan kar kalan tek şehir siz yanlış yapın halk cezasını çeksin hoş vallla ne ala muaallla

urfa sevdalısı
urfa sevdalısı - 8 ay Önce

Belediyeleri süzgeçten geçirip şeffaflığa açacak son bir çaremiz kaldı Sayın Cevheri İnşAllah kazanır kazanamazsa bir daha böyle duruşu olan bir adayda zor buluruz Urfa olarak şimdiye kadar bizleri yönetenlerin hali urfanın hali ortada Urfalılar olarak sandığa gittiğimizde iyi düşünelim memleketimiz için 5 yılımızı daha heba etmeyelim parti hayaline aldanmayalım 17 yıl boyunca kandırıldık memleket tek bir arpa boyu yol kat etmedi Daha beter geriye gittik çevre iller önümüze geçti kat ederek her konuda biz hala yerimizde sayıyoruz memleketimiz bunu haketmiyor urfa daha iyi güzel şeylere layık memleketi yönetmek bilmeyenler liyakata işin uzmanına gelişmiş insan kaynağına önem vermeyenler fikir proje üretemeyenler yüzünden bu hale geldik artık yeter BOŞ hayal vaadlerden bıktık ..ÇARE CEVHERİ ..

Urfalı zaza
Urfalı zaza - 8 ay Önce

Başın keşmer dağı kadar dik. Ruhun mesire alanı gibi huzurlu.


SIRADAKİ HABER