Trambüs İle İlgili Beklenen Açıklama Geldi!

Büyükşehir Belediyesi’nin Şanlıurfa’da başlattığı Trambüs projesinde sona gelindi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı M. Can Hallaç, Trambüs projesinin tedarikçi firması olan Bozankaya A.Ş’yi ziyaret etti.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı M. Can Hallaç, geçtiğimiz günlerde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın da incelemede bulunarak yerli üretim elektrikli otobüsle test sürüşü yaptığı Bozankaya A.Ş tesislerini ziyaret etti.

Tedarikçi firma yetkilileri ile bir araya gelerek Şanlıurfa’ya yapılan trambüs projesi hakkında görüşme sağlayan M. Can Hallaç, sektörde yaşanan olumsuz gelişmelerden dolayı projenin gecikmeli olarak devam ettiğini belirtti.

Burada bir açıklamada bulunan Genel Sekreter Yardımcısı M. Can Hallaç, “Trambüs projemizi yapan Bozankaya şirketimizi ziyaret ettik. Ülke genelinde yaşanan ekonomik durumdan dolayı firmamız uzun süredir Trambüs üretimi ile ilgili ciddi sıkıntılar ile karşı karşıya kaldı. Bu sıkıntıları gidermek için uzun zamandır taraflar ile görüşmelerde bulunduk. Hamd olsun hepsini çözüm noktasına getirdik, bütün parçalar temin edildi ve şuanda hızlı bir şekilde imalata başlanarak 2 ay içerisinde teslime hazır olacak olan trambüsleri Şanlıurfa’ya göndereceklerini belirttiler. Şanlıurfa’da bir adet trambüs mevcut olup eğitim çalışmaları devam etmektedir"

Trambüs Birçok Ülkede Ve Avrupa’da Kullanılmaya Başlandı

Trambüsler yeni tasarım ve konseptleri ile Avrupa ve diğer ülkelerde hızla gelişen bir sistem olduğunu belirten Hallaç, “Şanlıurfa’nın iklim şartlarına uygun bir proje yaptık. Şunu söyleye biliriz ki Trambüslerimiz son zamanlarda Avrupa ve birçok ülkede hızla yaygınlaşmaktadır. Trambüs projesi Avrupa ve diğer ülkelerde hızla gelişen bir sistem performansı ve ekonomik anlamda raylı sistemlere daha işlevsel.  Avrupa’nın birçok şehrinde bu projeler devam etmedir.  Projemizi kısa bir sürede toplu taşıma alanında faaliyete koyarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2018, 16:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
AGİT/BERZAN
AGİT/BERZAN - 8 ay Önce

O kadar Günahlarını Aldık Adamların İyi mi Trambüs Urfaya Özel Üretiliyormuş Meğerse! Hayırdır Çiğ Köfte ile mi Çalışacak... Kimi Kandırıyorsunuz ?

Sitemli
Sitemli - 8 ay Önce

Lo he he bu seferde urfaya iklim sartlarimi engel oldu vah vah vaaaahhh urfam neden senin iklim sartlarin diger sehirler gibi degil bak trambussuz kaldik iyimi oldu yani iklimsiz urfa

mehmet
mehmet - 8 ay Önce

sayın müdür hangi avrupa ülkelerinde var söylermisiniz lütfen

Mehmet
Mehmet - 8 ay Önce

Gecikmesi belediyenin sorunu olmaması gerek firma acaba sözleşmede bahse edilen sürede yapımını tamamlayıp teslim etmemişse ceza odüyormu ödüyorsa bu para nerede

Ferhat
Ferhat - 8 ay Önce

Yaptıkları hatayı nasıl telafi edeceklerini düşünüp sürekli yalanlarla vatandaş uyutulmaya çalışılıyor. Yokki bir erkek çıkıp sorunu halki bilgilendire

Haketlere dur
Haketlere dur - 8 ay Önce

Sekreterin 2 sözünden 1 tanesi avrupa işte sana gelişmekte olan ülke ondan sonra urfa gelişmiyor

Halil cengiz
Halil cengiz - 8 ay Önce

İnsanların aklıyla dalga geçmeyin sözleşmeye uymayan firmanın ödemesini yapmasın teminatını yakarsın sonra çıkıp bu iş olmadı özür dilerim dersin ama olmaz firmadan alınan komisyon var. Urfalı uyan artık

ADAM
ADAM - 8 ay Önce

YAZIK SAMSUN 10 SENE ÖNCE TRAMBUS GETİRMİŞ BİZ YENİ GETİRECEZ. ESKİYEN BİR ULAŞIM URFADA YENİLENECEKTİR. YAZIK GÜNAH BE 2 ARAC YANYANA GECEMİYOR YOLDA TRAMBUS SİZİN NEYİNİZE.

SIRADAKİ HABER