Trafikte Küçük Bedenlerin Tehlikeli Hareketleri

Şanlıurfa'da trafiğin yoğun olduğu kavşaklarda cam silen çocuklar,  hem kendi hayatlarını hem de sürücülerin hayatını tehlikeye atıyor.

Trafikte Küçük Bedenlerin Tehlikeli Hareketleri

Kent merkezin bir çok kavşağında trafik akışının yoğun olduğu saatlerde çocukların otomobil camlarını silmeye çalışmaları, hem kendi hayatlarını hem de sürücülerin hayatını tehlikeye atıyor.

Kırmızı ışıkta bekleyen araçların ön camlarını silen çocuklar, yeşil ışığın yanmasıyla hareket eden araçların arasında kalarak kendi hayatlarını riske ediyor veya sürücülere zor anlar yaşatarak kazaların yaşanmasına sebebiyet veriyorlar.

Okulda eğitim görmesi gereken çocukların bu şekilde trafik ışıklarında hayatlarını tehlikeye atmalarının doğru bulmadıklarını belirten bazı vatandaşlar da devletin ve belediyenin çocuklara sahip çıkması gerektiğini söylediler.

Çocukların topluma kazandırılması gerektiğini dile getiren sürücüler, çocukların cam sildikleri noktalarda zabıtaların olması gerektiğini ve duruma kayıtsız kalınmasına bir anlam veremediklerini ifade ettiler. Çocukların sokaklarda, şehrin işlek caddelerinde sahipsiz bir şekilde dolaşıp para kazanmak için olmadık işler yaptıklarını belirten sürücüler, bu konuda özellikle ailelerinin uyarılması gerektiğini söylediler.

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER