Trafik Çilesi Devam Ediyor

Şanlıurfa’nın kanayan yarası haline gelen trafik çilesi kaldığı yerden devam ediyor. Merkez genelinde özellikle akşam saatlerinde yoğun bir trafik yaşanıyor.

Trafik Çilesi Devam Ediyor

Şanlıurfa’da devam eden yol çalışmaları kent trafiğini içinden çıkılmaz bir hale sokuyor. Kent içinde yolların tek araç geçişi ile sağlanması, bazı yönlerde trafik ışıklarının yanmaması trafikte yaşanan manzaraları gözler önüne seriyor. Kentin ana anterleri konumunda ki bazı caddelerde trafiğin kilitlenmesi sürücüleri adeta çileden çıkartıyor. Buda sürücüler arasında zaman zaman gergin anların yaşanmasına neden oluyor.

“Burası büyükşehir olsa ne olacak?”

Trafikte ilerlemekte zorlanan sürücüler, "On dakikalık bir yolu bir saate ancak gidiyoruz. Burası büyük şehir olsa ne olacak? Trafik sürekli birçok noktada kilitleniyor. Sokaklar ve yollar dar. Ancak tek araç gidebiliyor. Bu da uzun kuyrukların oluşmasına neden oluyor. Kenti yönetenlerin boş vaatler vermekten önce trafik sorununa acilen çözüm bulması gerekiyor. Önce trafiğin çözülmesi gerekiyor. Araç sayısı arttı. Kent bu yükü kaldırmıyor. Alternatif yollar veya alternatif çözümler bulunması gerek. Yoksa trafikte daha kötü günler bizleri bekliyor" diyerek sitem ettiler.

Öte yandan bazı duyarsız sürücülerin araçlarını kaldırımlara park etmesi vatandaşların ayrı bir tepkisine neden oluyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ferhat
Ferhat - 6 ay Önce

Tek çözüm Fatma şahin başkan olacak Nihat köyüne gidecek...

Ferhat
Ferhat - 6 ay Önce

Tek çözüm Fatma şahin başkan olacak Nihat köyüne gidecek...

çilekeş vatandaş
çilekeş vatandaş - 6 ay Önce

Böyle düşüncesiz,plansız ulaşım projeleriyle daha çok rezil olacağız. Madem büyük projeler yapılıyor ona göre alternatif yolların dikkatlice seçilmesi ve iyileştirilmesi gerekir. Ulaşımda büyükşehir çuvalladı. NİHAT BAŞKAN URFA PERİŞAN.

urfalı
urfalı - 6 ay Önce

Acımız çok büyük ama keyfimiz yerinde şehir bulmaca gibi içinden çıkılmıyor yazık valla urfa bunu hak etmiyor ALLAH hesabını sorur bunun

köylü
köylü - 6 ay Önce

köyüme gitmek istiyorum

SIRADAKİ HABER