Trafik Canavarı Olmayın!

Şanlıurfa Anadolu Kız Lisesi öğrencileri Topçu Meydanı’nda ‘Hız Yapma Hayatı yarıda bırakma’ stanttı açtı. Vatandaşları bilgilendirmek amacı ile açılan Stant vatandaşlardan büyük ilgi gördü.

Şanlıurfa aşırı hız yapan vatandaşları bilgilendirmek ve biraz daha sağduyulu olmaları için açılan Stant. Trafikte genç fikirler yarışması, trafikte gençlik harekâtı projesi kapsamında lise çağındaki gençlerin trafik güvenliği konulu bir kampanya hazırlayarak hem yaparak yaşayarak öğrenmeleri, hem de yaşadıkları yerlerde trafik güvenliği konusunda farkındalık ve bilinç oluşturmasına katkıda bulunmalarını sağlamak amacıyla düzenledi.

Anadolu Kız Lisesi Felsefe hocası Canan Emeksizoglu topçu meydanında kurdukları stant, için şunları söyledi:

“Türkiye trafikte gençlik iller yarışması liseler arasında düzenlenen bir yarışma onun için bizde Topçu Meydanında vatandaşı bilgilendirmek için stant açtık.”

Anadolu kız lisesi öğrencilerden Esma Çalışkan ise şu ifadelerde bulundu:

“Türkiye genlik hareketi bu projesi bu projeyi hız konusu ile ele aldık. Çünkü Şanlıurfa da hız gerçekten büyük bir sorun bizde hız konusunu ele alarak vatandaşı bilinçlendirdik Türkiye istatistiklere bakılırsa yapılan kazanların %13 ü hızdan kaynaklanıyor. İnsanlar hem kendilerini hem de karşı taraftakilerin hayatını kötüye sürüklüyor. Bizde bu hızı önlemek için çalışma yaptık ve Hız yapmayın hayatı yarıda bırakmayın.” dedi

Anadolu Kız Lisesi öğrencilerden Esma Özgür yaptıkları çalışmalar için şu ifadeleri kullandı:

“Biz bu çalışmaları yaparken hem kendimize olan güvenimiz artı hem çok eğlendik hem çok şeyde öğrendik bu çalışmalarda bize destek olan Vimsa otomotiv, Mercan turizm, seçenek öğretim eğitim kursu ve bizi destekleyen herkese teşekkür ederim” dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2017, 14:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Azize
Azize - 2 yıl Önce

Çok güzel proje

SIRADAKİ HABER