Toroslar Edaş Urfalılardan Özür Diledi

Elektrik dağıtım şirketi Toroslar Edaş kendi sosyal medya hesabinde paylaştığı Halfeti fotoğrafı ile ilçeyi Gaziantep’in ilçesiymiş gibi göstermesi ardından gelen tepkiler sonrası paylaşımı kaldırarak Şanlıurfa halkından özür diledi.

Toroslar Edaş Urfalılardan Özür Diledi

Şanlıurfa ile Gaziantep arasındaki Halfeti ve Birecik polemiği devam ederken yapılan bazı paylaşımlar krizi daha da geriyor. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in Şanlıurfa’nın ilçeleri olan Birecik ve Halfetiye çıkarma yapmaları ardından Birecik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sadettin Bilgin’inde Cumhurbaşkanına yazdığı mektupla bu iki ilçenin Gaziantep’e bağlanmak istediğini söylemesi üzerine Şanlıurfa’da birçok siyasi, yerel yöneticiler ve vatandaşlar duruma büyük tepki gösterip yapılan bu hareketleri doğru bulmayıp krizin daha da büyümesine yol açmıştı.

Yaşanan bu hadise ise Birecik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sadrettin Bilgin’in özür dilemesi ardından kapanmıştı.

Son olarak Gaziantep bölgesine elektrik dağıtımı yapan Türkiye’nin köklü şirketlerinden biri olan Toroslar Edaş, kendi sosyal medya hesabı üzerinde yaptığı bir paylaşım ile Urfalıları şoke etmişti. Şirket, “Tarihin, estetiğin ve lezzetin şehri güzel Gaziantep. Geçmiş dönemde İpek Yolu’nun önemli bir geçiş noktası olması kente zengin bir kültürel miras bırakmıştır.” Paylaşımı ile Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesinin fotoğrafınıda paylaşımla birlikte kullanarak  ilçenin Urfa’nın değilde Gaziantep’inmiş gibi göstermesi sonrası Şanlıurfalıar duruma büyük tepki gösterdi.

Yapılan böylesi bir paylaşım ardından birçok vatandaş  paylaşımı kendi sosyal medya hesabında paylaşarak duruma tepki gösterirken Urfanatik.com haber sitesi olarak olayla ilgili yaptığımız haberden hemen kısa bir süre sonra şirket yaptığı paylaşımı kaldırdı.

Yapılan paylaşıma tepkiler gelmeye devam ederken, bugün Urfanatik.com’u arayan Toroslar Edaş Kurumsal İletişim Uzmanı ise yapılan paylaşımın kesinlikle yanlışlıkla yapıldığının yanı sıra kasıtlı bir durumun olmadığını söyleyerek Şanlıurfa halkından yapılan yanlışlıktan ötürü özür dilediklerini söyledi.

‘Kasıtlı bir durum yok tamamen yanlış bir paylaşımdır’

Toroslar Edaş Kurumsal İletişim Uzmanı, “Haberi istinaden aradım sizleri biz bir yanlışık yapmışız, öncelikle özür diliyoruz sizlerden. Biz yapılan yanlışı gördüğümüzde hemen paylaşımı kaldırdık. Yaptığınız habere istinaden ben aramak istedim. Paylaşım tamamen bir dikkatsizlik üzerine yapıldı ve gördüğümüz gibi hemen kaldırdık. Yaptığımız paylaşım kesinlikle kasiten değildir bunu söylemek istiyorum, Urfa’da çok güzel bir şehrimizdir, bundan dolayı paylaşım kesinlikle dikkatsizlikten olmuş birşeydir. Tamamen yanlışlıkla ve iyi niyetten olmuş birşeydir. Sizi aramamızın nedeni de budur. Vatandaşların böyle bir tepki göstermesi çok haklı bir tepkidir sizleri iyi anlıyorum, bundan dolayı sizleri arayıp bu konuyu anlatmak istedim.” dedi.

Haber: Mehmet Kaması

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2018, 16:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER