Toplu Taşımada Beklenen Zam Açıklaması Geldi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi UKOME (Ulaşım Koordinasyon Merkezi) toplantısında alınanda karar doğrultusunda Toplu taşıma ve Servis hizmetlerinde fiyat düzenlenmelerine gidiyor.

Toplu Taşımada Beklenen Zam Açıklaması Geldi

Ulaşım ve Trafikle ilgili Kurum ve kuruluşların bulunduğu (UKOME) 2019/7 toplantısında alınan kararlar doğrultusunda Tam bilet fiyatları 1.75’ten 2.25’e çıkartılırken 60 dakika içerisinde 2. Binişlere %50 indirim sağlanacak.

Ayrıca Kişiselleştirmeler 10 TL’den 5 TL’ye indirilirken Osmanbey Kampüsü ve Organize Sanayi Bölgesi bilet fiyatı 2,5’ten 2,25 TL’ye indirildi.

UKOME’den alınan karar ile öğrenci biniş fiyatı 1.25 TL’den 1.50 TL’ye, Öğretmen biniş fiyatı 1.75’ten 2.00’te çıkartıldı.

Öte yandan Öğrenci servislerinde düzenlemeye giden UKOME, 0-5 Km 160 TL, 5-10 Km 170 TL, 10-20 Km 180 TL ve 20 Km’den sonra her 1 Km için 1.50 TL olması kararlaştırıldı.

Personel Servislerinde ise, 0-5 Km 150 TL, 5-10 Km 160 TL, 10-20 Km 170 TL, 20 Km’den sonraki her 1 km için 1.50 TL olması kararı alındı.

Büyükşehirlerde şehrin genelinde trafik ile ilgili kararları veren kurul olarak bilinen Ulaşım Koordinasyon Merkezi’ni (UKOME) Büyükşehir Belediyesi’nin yanı sıra, İl Jandarma, Emniyet Müdürlüğü, Şehir Plancıları, 91.Karayolları Şubesi, Şöförler Odası yer alıyor.

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2019, 02:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
YETER ARTIK
YETER ARTIK - 3 hafta Önce

YETER ARTIK İNSANLARI BIKTIRDINIZ BÜYÜKŞEHİR OLARAK 5 AYDIR GÖREVDESİN BÜYÜKŞEHİR BAŞKANI HANGİ BAŞARILI İŞLERE BÜYÜK PROJELERE İMZA ATTINDA ŞİMDİDE TOPLU ULAŞIMA ZAM PEŞİNE DÜŞMÜŞSÜNÜZ TOPLU ULAŞIM KALİTESİNİ HANGİ SEVİYEYE GETİRDİNİZDE ZAM YAPIYORSUNUZ RAYLI SİSTEM METRO HİZMETİ VEREMİYORSUN DAHA TÜRKİYENİN EN SICAK İKLİMİNDE BİR TANE KLİMALI DURAĞIN YOK HANGİ ZAMDAN BAHSEDİYORSUNUZ HİZMET KALİTENİ SORGULA ÖNCE KURUM OLARAK BU NASIL BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI NASIL BİR KURUMSAL ZİHNİYET ALLAH AŞKINA BURASI İSTANBUL İZMİRMİ ANKARAMI MESAFEN NEKİ ZAM YAPIYORSUN YETER BIKTIRDINIZ İNSANLARI ARTIK SUÇ BİZLERDE OY VERİYORUZ HAKKIMIZ İNSANLARIN BEKLENTİLERİ NELER TOPLU ULAŞIMDAN BEKLENTİLERİ NELER ÇIKIP BİR GÜN TVLERDE İNSANLARI DİNLEDİNİZMİ HALKI DİNLEMEDEN ALDIĞINIZ HER KARAR SİZİ GERİYE GÖTÜRECEKTİR ZATEN BAŞINDAN BERİ SÖYLÜYORUM BÜYÜKŞEHİRDE BULUNAN EKİP BAŞKAN DAHİL URFAYI KALKINDARACAK EKİBE DONANIMA SAHİP DEĞİLLER SAYIN CUMHURBAŞKANINA SESLENİYORUM YOL YAKINKEN URFAYA DONANIMLI BİR KAYYUM HEYETİ ATAYIN BU ZİHNİYETLE ÖYLE GÖRÜNÜYORKİ KALKINMAYI BIRAKTIK DAHADA GERİYE GİDECEZ ÖYLE GÖRÜNÜYOR 5 YIL DAHA URFA OLARAK BU ZİHNİYETE TAHAMMÜL EDEMEYİZ 5 AYDIR GÖREVDESİNİZ ÇIKIN URFA HALKININ VERDİĞİ OYUN KARŞILIĞINDA ŞU ŞU BÜYÜK İŞLERE PROJELERE İMZA ATTIK ANLATIN GÖRELİM İCRAATLARINIZI AMA SİZDE ÇOK İYİ BİLİYORSUNUZKİ ELLE TUTULUR YAPTIĞINIZ BİRŞEY YOK GÖREVE GELDİĞİNİZDEN BERİ ŞEHİRDE ZERRE DEĞİŞİM DÖNÜŞÜMLE ALAKALI GÖZE ÇARPAN BİR GELİŞME YOK YOL YAKINKEN URFA DAHA FAZLA ZAMAN KAYBETMEDEN URFAYA KÖKLÜ BÜROKSASİ ZİHNİYETİYLE KÖKLÜ LİYAKAT DEĞİŞİMİYLE KAYYUM ATANMASI ŞART !

Filankes
Filankes - 3 hafta Önce

Urfa kart a zam yapmak da nedir . Urfa yı İstanbul a çevirdiniz iş yok güç yok İngilizleri geçtiniz sömürgeci olmaya başladınız

Vatandaş
Vatandaş - 3 hafta Önce

Birde gaziantep deki ulaşımı bir göz önüne alın aldığı ücret ve gittiği mesafeler sonra zam yapın. Ankara veya başka şehri örnek almayın zam yaparken

Erdal
Erdal - 3 hafta Önce

Trambüsün parasını vatandaştan çıkaracaklar maşAllah şanlıurfa belediyesi de türkiye 'ye ayak uyduruyor zam zam zam

butul
butul - 3 hafta Önce

Urfalilar haketiniz oy atarken bunların olacağını biliyordunuz şimdi niye isyan ediyorsunuz herzamanki haleri bunların militen kemiğini kurutular buda herkeze ders olsun aklınız başınıza gelsin bende akpliyim ama böyle yaptıklarında yeni farkına varıyoruz malesef pişmanliklar çok keşke de zaman geriye donseydi bunlara oy vermeseydim bunlar halkı kayde almiyan insanları dir çünkü daha iyi oldu yaptıkları halerini gördük yazık bunlar ancak kendileri için mücadele veriyorlar halk için değil buda bir gerçek tir yalan dolandan başka daha arkasında gelir zamların merak etmeyin

NESİH
NESİH - 3 hafta Önce

51 şehirden büyük olan karaköprü den Osmanbeye neden direkt hat toplu taşıma otobüsü yok siz neyin yöneticisisiniz SAYGILAR.

Misafir adam
Misafir adam - 3 hafta Önce

Urfanın kalkınması için hizmet için daha çok zam yapılması lazım urfa halkı herşeye layıktır layık olmayada devam edecektir. Hüloooğğ

İbrahim 21
İbrahim 21 - 3 hafta Önce

Helal olsun valla, Yurt Kampüsten gidiş geliş 70-80 km uzakta 4 araç değiştiriyoruz ücret şimdi 1.50 oldu trambuse kaç milyar dolar yatırım yaptınız çöpe gitti her şeye zam getirin işiniz gücünüz soygun


SIRADAKİ HABER