Toplam 6 Bin Kişi Bakın Ne için toplandılar

Şanlıurfa’da TOKİ k tarafından yapılan kadıkenti toplu konut projesi konut kura çekimleri bugün başladı.

Toplam 6 Bin Kişi Bakın Ne için toplandılarTürkiye Cumhuriyeti Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Koordinasyonunda toplu konut idaresi başkanlığı tarafından yapımı gerçekleştirilen Türkiye geneli 50 bin adet konut projesi kapsamında Şanlıurfa Kadıkent Mahallesi 2.etap 2+1 ve 3+1 Toplu Konut Projesi konut alma hakkı belirleme kura çekimleri başladı. Şanlıurfa 2.nolu Noter huzurunda yapılan kura çekimleri noter onayından sonra ilan edilecek. 175 daire için 3 bin 226 başvuru

Şanlıurfa Merkez Kadikent Mahallesi 2.etap projesi kapsamında talep toplanan toplu konut için 175 2+1 daire için toplamda 3 bin 226 kişi başvuru yapıldı. Bu kategoride 257 kişi engelli olarak başvuruda bulunurken, 531 kişi emekli kategorisinde 1 Adet şehit aileleri ve harp ve vazife malulleri ile dul e yetimler kategorisi, 2 bin 437 kişi de diğer kategoriden başvuruda bulundu.

Engelli kategorisinde 9 kişi hak sahibi olacak

Şehit ailelerinden bir kişi hak sahibi olacakken engelli kategorisinde başvuru yapan 257 kişi arasında 9 kişi kura ile belirlenecek ve bu kategoriden hak sahibi olacaktır. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayana 248 kişi ise diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır. Emekli kısmında ise başvuran 531 kişi arasında 44 kişi TOKİ’den ev kazanma hakkı elde edecek.

Bugün sabah saatlerinde başlayan ve İl Milli Eğitim Konferans salonunda yapılan 75 adet 3+1 tipi konut için ise 2 bin 902 kişi başvuruda bulundu. 2 kişi şehit aileleri ve harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimler kategorisine, 240 kişi de engelli kategorisine, 378 adet emekli kategorisine 2 bin 282 adet ise diğer kategoriden ev sahibi olmak için başvuruda bulundu.

Bir ev sahibi olma hayali ile başvuran binlerce kişi Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans salonunda bir araya gelerek heyecanla kura sonuçların açıklanmasını bekliyorlar.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2019, 13:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER