Topçu Meydanı Ne Zaman Halka Açılacak?

Şehrin göbeğinde yer alan tarihi alanın çevresi kapatılarak onarım çalışması bitmemesi vatandaşların merak konusu oldu.

Topçu Meydanı Ne Zaman Halka Açılacak?

Şanlıurfa'nın tarihi kadar eski olan Topçu Meydanı hak ettiği değeri göremedi. Tarihi alanın altına yapılan otopark ilk günden itibaren tartışma konusu olmuştu. Çevresinde bulunan motifler ile de tepkilerin hedefi olan meydanın bir türlü çalışması bitmeyerek vatandaşların kafasında soru işaretleri yarattı.

Henüz 2 yıl önce çalışması tamamlanan meydanın alt yapısında olan problemler nedeniyle restore amaçlı kapatıldığı düşünülüyor. İlk yapıldığı günden bu yana bir çok vatandaşın uğrak yeri olan meydanın altında otopark olması sebebi ile yüksek kapasiteli mitingleri kaldıramaz söylentileri sosyal medyada yer almıştı.Ramazan ayında vatandaşların iftardan sonra meydanda oturup zaman geçirmesi bu sene hayal oldu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından meydanın çalışmalarına titizlikle hız vermesi gerekmekte. Vatandaşların en sık uğradığı meydanın hak ettiği değeri görmemesi Urfalı vatandaşları üzmüş durumda.

Haber:İbrahim Çakmak

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2018, 01:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Urfalı
Urfalı - 1 yıl Önce

hahaha yinemi yıktılar bence urfayı antep topraklarına katın Antepliler urfayı uçursun

kaya
kaya - 1 yıl Önce

bunun hesabı bu firmaya verenden ve firmadan sorulmalıdır Amam hanı o yetkililer.Yetkililerimiz ancak açılışlara ve barış yemeklerinde boy göstersinler

urfa
urfa - 1 yıl Önce

Türkiyenin iki büyük problemi var zaten bir kudüs iki urfanın topçu meydanının hali

Fatih
Fatih - 1 yıl Önce

saanki urfa milleti gidip oturabiliyor keşke tam yıkılsada yerine avm gibi bişeyler yapılsa suriyelilerin mekanı oldu orası evimizde gece 2 3 e kadar uyuyamıyoruz seslerinden inşAllah açılmaz meydan

feyzullah
feyzullah - 1 yıl Önce

Aynen kardeşim çok güldüm hahahaha Urfanın mimarı doktoru öğretmeni ustası nedensi başkanı hepsi bir yetersiz

SIRADAKİ HABER