Topçu Meydanı Ne Zaman Halka Açılacak?

Şehrin göbeğinde yer alan tarihi alanın çevresi kapatılarak onarım çalışması bitmemesi vatandaşların merak konusu oldu.

Topçu Meydanı Ne Zaman Halka Açılacak?

Şanlıurfa'nın tarihi kadar eski olan Topçu Meydanı hak ettiği değeri göremedi. Tarihi alanın altına yapılan otopark ilk günden itibaren tartışma konusu olmuştu. Çevresinde bulunan motifler ile de tepkilerin hedefi olan meydanın bir türlü çalışması bitmeyerek vatandaşların kafasında soru işaretleri yarattı.

Henüz 2 yıl önce çalışması tamamlanan meydanın alt yapısında olan problemler nedeniyle restore amaçlı kapatıldığı düşünülüyor. İlk yapıldığı günden bu yana bir çok vatandaşın uğrak yeri olan meydanın altında otopark olması sebebi ile yüksek kapasiteli mitingleri kaldıramaz söylentileri sosyal medyada yer almıştı.Ramazan ayında vatandaşların iftardan sonra meydanda oturup zaman geçirmesi bu sene hayal oldu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından meydanın çalışmalarına titizlikle hız vermesi gerekmekte. Vatandaşların en sık uğradığı meydanın hak ettiği değeri görmemesi Urfalı vatandaşları üzmüş durumda.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ESNAF
ESNAF - 1 yıl Önce

Meydan hiç açılmasın CANIM urfalim zaten hiç oturup bir dinlenmiyor suriyelilerin yeri olmuş gündüz gece VATANSIZLAR 'ın yeri olmuş vatanımızda yabancı kaldık böyle bir dünya varmı böyle BIR adalet varmı.?????????????????

Fatih
Fatih - 1 yıl Önce

açılmaz inşAllah suriyelilerin meskeni oldu meydan urfa halkı girip çıkamıyor ki

ugur
ugur - 1 yıl Önce

bir çok vatandaşın ugrak yeri degil orası sadece suriyelilerin yeri olmuş durumda

SIRADAKİ HABER