Topçu Meydandaki Çalışmalar Yılan Hikayesine Döndü

Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesinde Topçu Meydanındaki çalışmalar bir türlü bitmek bilmedi.Rahatsız olmaya başlayan vatandaşlar meydanın ne zaman tekrardan Faliyete girmesi söz konusu oldu.

Topçu Meydandaki Çalışmalar Yılan Hikayesine Döndü

Topçu Meydanın tamamlanma tarihi için halk arasında hedef 2023 esprisine neden olsa da yapılan bazı düzenlemelerde ise eskiyi söküp yerine yenisini monta etme işlemleri dikkat çekti. Topçu Meydanında sökülen ile yeni takılan arasında hiç bir fark olmamsına rağmen Büyükşehir Belediyesinin ne yapmaya çalıştığına hiç kimse bir anlam veremiyor.

Henüz 2 yıl önce çalışması tamamlanan meydanın neden tekrar restore edildiği merak konusu oldu. İlk yapıldığı günden bu yana bir çok vatandaşın uğrak yeri olan meydanın altınında otopark olması sebebi ile yüksek kapasiteli mitingleri kaldıramaz söylentileri sosyal medyada yer almıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 15 Temmuz mitinginde de Topçu Meydanı kullanılmayarak bu söylentilerin doğruluğunu bir nebzede olsa doğruladı.

 Peki yaklaşık 2 yıl önce restore edilen Topçu Meydanı bugün neden tekrar restore ediliyor. Kullanılan malzemelerin kaliteli olmadığı aşikar, ilk açıldığı günlerde su sızıntısı yaptığını yerel haber sitelerinde görmüştük. 90'lı yıllarda Hükümet Konağı olarak kullanılan alanın bugün ticari amaçla kullanıldığı ve bu amaçla hizmetin vatandaşların tepkisine neden olduğunu söyleyebiliriz. İçerisinde yer alan sağlık ocağı meydanın içinde olmasına rağmen meydandan bağımsız bir durumda. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından meydanın ele alınıp titizlik çalışmaların yürütülmesi gerekmekte. Vatandaşların en sık uğradığı meydanın hak ettiği değeri görmemesi Şanlıurfalı vatandaşları üzmüş durumda.

YORUM EKLE
YORUMLAR
cemal H.
cemal H. - 2 yıl Önce

belediyenin işi gücü yandaşlarına ihale vermek zengin etmek.hırsızlığı resmi yoldan yapıyorlar.

SIRADAKİ HABER